We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. Find out more.
OK

Efekt betónu: Krok za krokom

Betón si podmaňuje obytný priestor. Vnútorná stena, doska stola alebo doplnky: betón je hladký, elegantný a ušľachtilý. Na silný charakter neopracovaného materiálu nedajú dopustiť ani stolári, prípadne výrobcovia nábytku. Nemusia sa naťahovať s vrecami s betónom a nahadzovať miešačky. Všetko, čo k tomu potrebujú, je ich obyčajné lakovacie zariadenie, špachtľa - a vhodné produkty firmy ADLER. Rakúsky výrobca lakov vyvinul totiž lakovanie s efektom betónu, ktorý vyzerá na dreve ako betón. Veľmi rýchlo, jednoducho a výrazne.


14.08.2015

Aplikačný technik firmy ADLER Dominik Schwaiger Vám ukáže krok za krokom, ako si vytvoríte reálne vyzerajúci a zároveň iluzórny betónový look:

KROK 1 - PRÍPRAVA

Mimoriadne dôležitá je pre prípravu efektu betónu: produkt ADLER Betoneffekt dôkladne ručne premiešajte dreveným miešadlom. V nijakom prípade nepoužívajte elektrické miešadlo alebo podobné prístroje. 

KROK 2 - NANÁŠANIE BETÓNOVÉHO EFEKTU STIERKOU

Teraz smiete siahnuť po nádobe s farbou. Pre tento prípad sme zvolili ADLER Betoneffekt vo farebnom odtieni Daiquiri. Murárskou lyžicou z ušľachtilej ocele naneste podklad do podoby omietky. Nepravidelne krížom krážom - tak vznikne charakteristická štruktúra, ktorá realisticky vyzdvihne efekt betónu.  Či vytvoríte zrnité drážky alebo jemné prechody, to všetko ponecháme na vás.  Práve tak môžete zmiešať rôzne farebné odtiene spôsobom mokrý na mokrý, aby ste dosiahli obzvlášť verný efekt na povrchu. Toto majstrovské dielo by malo schnúť počas noci.

KROK 3 - BRÚSENIE

Povrch obrúste povrch so zrnitosťou 80. Vyhlaďte drsné plochy a prepožičajte vášmu trendovému nábytku optiku pravého betónu. Intenzitu brúsenia môžete zmeniť podľa želania a tým vytvoriť individuálne, jedinečné plochy. 

KROK 4 - LAKOVANIE

Teraz je čas na neviditeľnú ochrannú vrstvu: nalakujte obrábaný predmet svetlostálym nábytkárskym lakom s pokiaľ možno nízkym stupňom lesku. My odporúčame produkt  ADLER PUR-Antiscratch G5, tým docielite zvlášť silný povrch, odolný proti vrypu - to, čo sa od betónu očakáva.

VÝSLEDOK

Tento produkt firmy ADLER (jeden z mnohých pre tvorbu rôznych efektov),  sa dá použiť na rôzne povrchy – od dizajnových nábytkových solitérov, kuchynských priečelí alebo skriní,  až po stoly a interiérové dvere. Nový ADLER Betoneffekt je momentálne dostupný v 5 štandardných farebných odtieňoch - od skoro čierneho "Cuba Libre" cez tri odtiene sivej  „Caipirinha“, „Daiquiri“ und „White Lady“ až k červeno hnedastej  „Bahama Mama“. Vyskúšajte ich!

POUŽITÉ ADLER PRODUKTY

ADLER Betoneffekt, farebný odtieň Daiquiri

ADLER PUR-Antiscratch G5

ADLER profesionálne príslušenstvo: ADLER miešadlo; Abranet Exzenterschleifpapier, Zrnitosť 80; Kremlin Spritzpistole GM22 HPA

Popis Veľkosť Formát
ADLER Betónový efekt 10.4 MB PDF

Zum ADLER Online-Shop: