Wir verwenden Cookies, um Ihnen den bestmöglichen Service zu bieten. Durch die weitere Nutzung der Seite erklären Sie sich damit einverstanden. Weitere Informationen.
OK

ADLER chráni najvyšší drevodom Nemecka

Orly (nemecky ADLER) majú v krvi, že musia stále vyššie. To platí aj o firme ADLER v rakúskom Schwazi a keď v nemeckom Bad Aibling vyrástol najvyšší dom z dreva, ADLER bol samozrejme pri tom. Pretože pre nás platí: jedno ako vysoký drevodom je, fasáda musí žiariť a mať zároveň kvalitnú ochranu.


06.12.2011

STAVBA Z DREVA BEZ HRANÍC

Pred dvadsiatimi rokmi bolo ešte diskutabilné , či je možné  stavať  trojposchodové domy z dreva. Medzičasom sa také stavby - aj ako nájomné byty stali bežnou záležitosťou. Že  tým ale vlajka ešte stále nedosiahla  najvyšší bod žrde, dokazuje so svojími 25 metrami „ prvý drevený výškový dom“ Nemecka, ktorý postavila firma B&O Wohnungwirtschaft na svojom „skúšobnom území  s nulovými emisiami“ v meste Bad Aibling. Stavbu naprojektovala architektonická kancelária Schankula tak, že táto osemposchodová obytná budova nielen že spĺňa  nároky na úsporu energií, ochranu voči hluku, požiaru a tepelným stratám no zároveň  vyzerá úplne jednoducho a moderne. Takmer ako v štandardnom pasívnom dome sa tu dá dosiahnuť  spotreba energie na vykurovanie  18kWh za rok na kubický meter. Na prípravu teplej úžitkovej vody a temperovanie  sa využívajú solárne zariadenia a vetracie zariadenia  s rekuperáciou, a prípojka na vykurovanie štiepkami.

VÝSTAVBA V SENZAČNOM ČASE

Masívne steny z vertikálne orientovaného smrekového dreva  vyhotovila firma Huber &Sohn z Bahmehringu. „ Budovu sme z už hotových dielov zostavili v krátkom čase“ hovorí vedúci projektu Jens Eitner z B&O. „ Zostaviť jedno poschodie trvalo dva až tri dni- to znamená, že takto sme osemposchodovú budovu vystavali za osem týždňov. To bolo naozaj senzačné“.  Ba aj  okná boli do stien zabudované počas  výroby  stien. Taktiež obklady fasády z masívneho dreva boli už povrchovo upravené, keď opúšťali výrobný závod.

ELEGANTNÁ OCHRANA DREVA

Povrchá úprava dreva Bad Aiblingerovskej osemposchodovej budovy sa volá ADLER Lignovit Platin a prepožičiava tomuto výškovému domu  nádych modernej elegancie.  Táto lazúra  na vodnej báze so špeciálnymi hliníkovými lupienkami, ktoré  vytvárajú  nielen striebristý efekt, ale vďaka silnej reflexii UV-žiarenia predlžujú životnosť náteru. Vynikajúca odolnosť voči poveternosti a ochrana voči zamodraniu a napadnutiu drevokaznými plesňami garantujú  tomuto osemposchodovému skvostu dlhotrvajúcu krásu . Optika pripomína pekné, prirodzene – ale rovnomerne zašednuté drevo. Takže štýlu a vyhotoveniu  drevostavby sa nekladú žiadne medze!

Kontaktné údaje tlačového oddelenia
Claudia M. Berghofer
Tel.: +43 5242 6922-231
Napísať e-mailovú správu
Mgr. Stefanie Tobon Nova
Tel.: +43 5242 6922-232
Napísať e-mailovú správu

Zum ADLER Online-Shop: