We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. Find out more.
OK

Poľská trvácnosť podlahy pre medzinárodný luxus

Poľská trvácnosť podlahy pre medzinárodný luxus

Projekt, o akom sníva každý výrobca schodísk a parkiet . Zákazka, aká v živote často nebýva. Pre firmu Marchewka z Poľska je to všednosť. Pre obyvateľov vilky v Berlíne je to splnený sen. 

AKO PRE KRÁĽOV

„Vytváram jedinečné miestnosti a individuálna realizácia každého môjho projektu robí z naších schodísk, ktoré sú vlastne úžitkovým predmetom, nenapodobiteľné kúsky. K takým schodom patrí aj podlaha, ktorá ich charakter podčiarkne a zvýrazní ich krásu.“ To hovorí šéf firmy Stanislaw Marchewka o svojej práci. A že to nie je iba planá reč, dokazujú on i jeho tím každým svojím realizovaným objektom.  Jedným zo žiarivých príkladov je rodinná vilka v Berlíne. Kto do nej vstúpi, akoby vstúpil do zámku. Jej obyvatelia sa musia pri chôdzi po dlhých palubovkách a točitých schodoch cítiť ako kráľovský pár.

KVALITA NEPOZNÁ HRANICE

Táto zákazka prekračujúca hranice bola pre firmu z blízkosti Wroclawi veľkou výzvou. Nie kvôli náročnosti medzinárodného obchodu, ale kvôli transportu deväť metrov dlhých paluboviek, ktorý pri tejto vzdialenosti nebol hračkou. A že sú palubovky vyhotovené z jedného kusa, je pre firmu marchewka samozrejmosťou. Požiadavka bola teda zrealizovaná rovnako ako aj dvojité točité schodisko a zábradlie. Na toto si výrobca vytvoril vlastnú šablónu.    

NÁROČNOSŤ, KTORÁ SPÁJA

Predovšetkým  si robí Marchewka od základu všetko sama. Ani prípravu materiálu nenechávajú na iných; dubové drevo pre berlínske schodisko bolo starostlivo vyberané, vo vlastnej réžii usušené a zlepené, tak ako to robia vždy. Tejto autonómnej práci zostal Stanislaw Marchewka verný aj pri plánovaní a montáži v Berlíne.

Prirodzene neprenechal náročný  šéf  ani len bodku nad i na svojom milovanom kúsku náhode : „ Pre "finiš" používame výlučne laky ADLER “, hovorí. V prípade berlínskej dubovej kreácie chráni vzácny kúsok bezfarebný ADLER PUR-Strong. „ Stupne ako aj dlážkovice sme otvoreno-pórovito lakovali; dlážkovice dvakrát polievaním, schodiskové stupne sme striekali v troch vrstvách “, vysvetľuje Marchewka. 

Napadlo ho veľa dôvodov, prečo sa rozhodol pre ADLER: „ V prvom rade kvalita produktov a ich dobré "renomé", ktoré sa hodia ku kvalite a imidži produktov Marchewka.  Potom široký sortiment moridiel, i patinovacích, koncentrátov a lakov, s ktorými môžeme splniť každé želanie aj v prípade, keď má zákazník naozaj vysoké očakávania.  Ďalším dôvodom pre partnerstvo s ADLEROM je pre mňa vysoko kvalitné poradenstvo a podpora. To začína pri vývoji nového produktu a končí kontrolnými procesmi v produkcii.“ Nakoniec z toho vzídu majsterské kúsky ako schodisko v Berlíne, po ktorom môžu veky kráčať kráľ a kráľovna  –  ADLER Pur Strong to vydrží a perfektný remeselný kúsok z duba tiež. 

Informácie o projekte
Objekt
Einfamilienvilla in Berlin
Použité produkty
Realizácia
Firma Marchewka aus Polen

Zum ADLER Online-Shop: