Wir verwenden Cookies, um Ihnen den bestmöglichen Service zu bieten. Durch die weitere Nutzung der Seite erklären Sie sich damit einverstanden. Weitere Informationen.
OK

Efekt kože pre nábytok

Našou snahou je držať krok tak s nacionálnymi ako aj internacionálnymi trendami a preto neustále vyvíjame aktuálne efekty, ktoré našim priaznivcom umožňujú byť vždy „trendy“.


07.03.2012

Koža alebo drevo? Oboje! S ADLER- efektom kože pre nábytok

Je jedno, či pohodlná bunda, sedačka v aute alebo gauč v obývačke – koža je štýlová a ušľachtilá. A trendová už dlhé roky – napriek tomu je tu novinka: s ADLER-om  môžete mať nábytok z dreva ale so vzhľadom kože : ADLER- efekt  kože zaradí Váš nábytok mezi vychytávky trendu dnešných dní.

 

Ten správny podklad

Pre „coolový“ efekt kože sú vhodné všetky  nosné podklady: plničom základované MDF dosky –alebo  fóliované dosky alebo poddyhované, vyplnené  drevotrieskové dosky.

 

Krok 1 – Brúsenie

Pripravený podklad prebrúste bezprostredne pred lakovaním.

 

Krok 2 – Pigmopur

Teraz nastriekajte  jednu vrstvu ADLER Pigmopur v želanom farebnom odtieni.  Zvolený odtieň je  potom „ odtieňom trhlín“. Pre tento prirodzený, hnedý kožený efekt zvolil  Wolfgang Eder odtieň RAL 8016 (Mahagonová hnedá) .

 

Krok  3 – ADLER Reisslack -lak s trhaným efektom

Po schnutí Pigmopuru pri izbovej teplote minimálne 2 a maximálne 6 hodín , prichádza na rad lak s trhaným efektom: prestriekajte základované plochy bez medzibrúsenia rovnomerne s ADLER Reisslack (lak s trhaným efektom) v želanom farebnom odtieni – tu je to RAL 8011 (Nussbraun – orechová hnedá).Ćím viac laku nanesiete, tým výraznejší bude trhaný efekt.

 

Krok  4 – Vrchné lakovanie

 Reisslack musí schnúť min. 3 a max. 8 hodín pri izbovej teplote. Potom chýba už iba vrchné lakovanie  so svetlostálym PUR-lakom v želanom stupni matu. Veľmi  dobre sa pre to hodí ADLER Pigmotop, tu v stupni lesku G10.

 

PROFITIP od Wolfganga Edera:

„Trhaný efekt vytvárajte iba na plochách menších ako jeden m2,inak bude veľmi obtiažne ytvoriť rovnomerný obraz trhaného efektu.“  

ADLER- technik pre aplikácie Wolfgang Eder, ktorý ukázal, ako to funguje, je vyučený stolár a už 10 rokov pracuje na oddelení aplikačnej techniky ADLER.

 

Použité produkty

ADLER Pigmopur (v želanom farebnom odtieni, tu RAL 8016)

ADLER Reißlack (v želanom farebnom odtieni, tu  RAL 8011)

ADLER Pigmotop (v želanom stupni lesku, tu G10)

Zum ADLER Online-Shop: