Wir verwenden Cookies, um Ihnen den bestmöglichen Service zu bieten. Durch die weitere Nutzung der Seite erklären Sie sich damit einverstanden. Weitere Informationen.
OK

ADLER Protor-Primo je tu – pre bezchybnú lazúru dverí

Viditeľná štruktúra dreva, prirodzenosť a napriek tomu farebnosť – to je v súčasnosti u dreva žiadané. Preto sú v trende lazúrovacie povrchové úpravy. U výrazne profilovaných dverí hrozí pri tmavých moridlách nanášaných striekaním tvorba mráčkov a fľakov. S týmto problémom urobili vývojari ADLER-Werk Lackfabrik koniec: s ADLER Protor-Primo, novým základom na báze rozpúšťadla. Dá sa naniesť pomocou hubky alebo štetca, pričom nedochádza k usádzaniu farbív – čím bez problémov dosiahnete obraz bez fľakov.


27.03.2013

ARGUMENT: KOMFORT

Firma Topic z Horného Rakúska produkt ADLER Protor-Primo dôkladne testovala. V “manufaktúre na dvere” sa každé dvere zhotovujú podľa individuálnych požiadaviek. Lakýrnik Hermann Öller povrchovo upravoval rôzne modely – často aj s “vyumelkovanými” lištami a rímsami. “Práve na toto sa hodí Protor-Primo, pretože spracovanie je pohodlné: na rozdiel od moridla nepreniká do dreva hneď, ale zostáva ešte skoro pol hodiny otvorený pre spracovanie. Nanesiem ho sýto a mám potom dostatok času na to, aby som ho pomocou hubky rovnomerne rozotrel, aj na celé profilové lišty atď. Tak nie je nič fľakaté a zakalené” vysvetľuje Hermann Öller. “Funguje to úplne bez problémov, aj so štetcom, pre zložité časti neexistuje nič lepšie. A skvelé je aj to, že póry a štruktúra dreva zostane dobre viditeľná”. ADLER Protor-Primo schne cez noc a potom sa prelakuje produktami na báze vody: s ADLER Aquawood Protor-Base a s lazúrovacím  Aquawood Protor-Finish L. Jedná sa tu teda o zmiešanú povrchovú úpravu, vďaka ktorej výrobca dverí dosiahne pekné sfarbenie, výraznú kresbu pórov a extrémne vysokú odolnosť.

 

70% produkcie manufaktúry na výrobu dverí tvoria dvere z duba. Na takéto a na dvere z iných listnatých drevín je možné ADLER Protor-Primo použiť priamo. Ihličnaté dreviny sa pre nevyhnutnú ochranu pred zamodraním a napadnutím hubami impregnuje s ADLER Aquawood TIM.

ARGUMENT: PESTROSŤ

“Máme k dispozícii celú paletu farieb, ja lakujem všetkými možnými farbami. Teraz sú žiadané predovšetkým svetlé odtiene”, hovorí Hermann Öller z Firmy Topic. ADLER Protor-Primo sa dá natónovať do akéhokoľvek odtieňa, čím výrobcovia dverí nemajú v lazúrovaní žiadne obmedzenia. Okrem tohoto ”pestrofarebného” argumentu a bezchybného sfarbenia má základovanie rozpúšťadlovým produktom tú výhodu, že výnikajúco zvýrazní štruktúru dreva a podklad dokonale chráni pred vodou.

 

Kto upravuje dvere lazúrou a pritom  mu záleží aj na jednoduchom spracovaní a bezchybnom výsledku, má teda dobré predpoklady sa v budúcnosti rozhodnúť pre ADLER Protor-Primo.

Kontaktné údaje tlačového oddelenia
Claudia M. Berghofer
Tel.: +43 5242 6922-231
Napísať e-mailovú správu
Mgr. Stefanie Tobon Nova
Tel.: +43 5242 6922-232
Napísať e-mailovú správu

Zum ADLER Online-Shop: