Účinné, odolné a prirodzené: vysokokvalitné oleje od spoločnosti ADLER

Aktuálny trend návratu k prirodzenému drevu v oblasti nábytku a vybavenia interiéru výrazne podporil obľúbenosť olejovaných povrchov. Oleje mali dlhú dobu povesť nie veľmi odolných a zároveň komplikovane spracovateľných. Popredný rakúsky výrobca lakov ADLER teraz tieto predsudky búra: „Naše vysokokvalitné oleje pre priemyselné i remeselné použitie sa spracovávajú extrémne rýchlo a efektívne a zároveň sú rovnako odolné ako bežné laky na nábytok,“ vysvetľuje Christian Schütz, obchodný riaditeľ spoločnosti ADLER pre nábytkársky priemysel.
5. 8. 2021

Najlepšie vlastnosti olejov a lakov


Vývojovému oddeleniu ADLER sa podarilo vyvinúť skutočne zázračný produkt v podobe inovatívneho oleja Legno Dura-Öl. Tento olej kombinuje tie najlepšie vlastnosti zo sveta olejov a lakov: povrch vyzerá prirodzene, jeho textúra je krásne zvýraznená a jeho odolnosť nie je v žiadnom prípade horšia ako pri povrchoch upravených modernými nábytkovými lakmi. Vďaka svojej odolnosti 1B a vysokej odolnosti proti poškriabaniu je olej vhodný tiež na silne namáhané povrchy, ako sú stoly, interiérové ​​dvere a kuchynské prvky. Tento produkt zároveň boduje svojou vysokou efektivitou pri spracovaní: Legno Dura-Öl sa totiž nemusí ručne vytierať a rýchlo schne - uskutočniť tak dva pracovné kroky v jeden deň je veľmi jednoduché. Olej je možné tiež univerzálne aplikovať. Veľké plochy je možné upraviť pomocou striekania; pre priemyselných spracovateľov je tento olej aj vo variante Legno Dura-Oil WQ, ktorý je vhodný pre aplikáciu navaľovaním.

Presvedčivý vzhľad na parketách

Pre výrobcov parkiet a podláh má ADLER vo svojej ponuke skutočný zázrak v podobe extra rýchlo schnúceho a veľmi odolného oleja Legno-Parkettöl. Povrch je suchý už asi po 10 minútach a dobu sušenia je možné ešte skrátiť použitím infračervených žiaričov - efektívny výrobný proces je tak zaručený. Olej navyše vyniká dobrou penetráciou do podkladu, odolnosťou proti vode a elegantným, prirodzeným vzhľadom povrchu.

Príroda je kľúčom

Ďalší olej od spoločnosti ADLER Innolux Vita-Oil je ešte odolnejší, prirodzenejší a rýchlejšie sa spracováva. Tento olej určený na vytvrdzovanie UV žiarením je optimálne prispôsobený pre priemyselné nanášanie navaľovaním a zaručuje efektívny a bezpečný proces povrchovej úpravy. Ošetrené dielce majú zamatový povrch a prirodzený vzhľad s krásnym zvýraznením textúry dreva. A pokiaľ ide o zloženie tohto UV oleja, hlavným zdrojom surovín je príroda, pretože Innolux Vita-Oil je vyrobený vo veľkej miere z obnoviteľných surovín.

Oleje pre akýkoľvek účel

Bez ohľadu na to, aký povrch má byť naolejovaný: v spoločnosti ADLER nájdu priemyselní a remeselní spracovatelia ten správny olej na akýkoľvek povrch a pre akýkoľvek spôsob nanášania. Oleje možno tiež vzájomne farebne zladiť. Spoločnosť ADLER však ponúka aj vysokokvalitné výrobky pre následnú starostlivosť a údržbu olejovaných povrchov. „Výrobcovia nábytku a podláh nerobia s našimi olejmi žiadne kompromisy,“ zdôrazňuje Christian Schütz. „Zaručujeme efektívne a rýchle pracovné postupy, maximálnu odolnosť a mimoriadny, prirodzený povrch.“

ADLER - V našich žilách prúdi farba

So 630 zamestnancami je ADLER popredným rakúskym výrobcom farieb, lakov a prostriedkov na ochranu dreva. Spoločnosť založenú v roku 1934 Johannom Berghoferom, ktorá je dodnes rodinným podnikom, riadi v tretej generácii Andrea Berghoferová. Takmer 21 000 ton farby každoročne opúšťa továreň vo Schwazi a dostáva sa k zákazníkom vo viac ako 30 krajinách po celom svete. ADLER má distribučné spoločnosti v Nemecku, Taliansku, Poľsku, Holandsku, Švajčiarsku, Českej republike a na Slovensku; jediným výrobným miestom je ADLER-Werk Lackfabrik vo Schwazi/Tirolsku (AT). ADLER je prvou spoločnosťou vo svojom odbore, ktorá je od roku 2018 100 % klimaticky neutrálna. Spoločnosť ADLER znížila svoju ekologickú stopu na minimum pomocou mnohých opatrení. Zvyškové emisie, ktorým sa aj napriek všetkým týmto opatreniam nedá vyhnúť, kompenzuje spoločnosť ADLER kúpou uznávaných certifikátov o ochrane klímy, čím pomáha financovať nové projekty v oblasti ochrany klímy.

© adler-lacke.com