Majstrovská podpora pre budúcich majstrov: S ADLER k dokonalému povrchu

Láska na prvý pohľad? Naozaj existuje! Aspoň čo sa nábytku týka. „Prvý dojem sa počíta!“ pripomína vždy svojim chránencom školiaci odborník ADLER Hans-Peter Thaler. A čo robí ten prvý dojem? Ten posledný krok: dokonalý povrch!
3. 8. 2022

Najlepší vzťah s nátermi

Aby sa s touto výzvou vyrovnali, je popredný rakúsky výrobca farieb ADLER spoľahlivým partnerom pre stolárov a tesárov v celej nemecky hovoriacej oblasti – a to na celý život! Nielen po stránke materiálnej, ale predovšetkým ústretovou praktickou podporou, odbornými znalosťami a komplexným servisom. Prvá láska k laku sa prebúdza už na učilišti na prednáškach a kurzoch. „Ponúkame modul povrchových úprav pre takmer všetky výučné kurzy,“ vysvetľuje Mario Menghin, ktorý sa tejto napĺňajúcej úlohy ujíma v Rakúsku. V severnom Nemecku je to Manuel Mathes, kto zrýchľuje tep v oblasti lakovania, vo Švajčiarsku Marco Dossenbach av južnom Nemecku Hans-Peter Thaler.

Lakovanie - láska na celý život

Posledný spomínaný je verným veteránom výučby lakovníctva: Neuveriteľných 20 (!) rokov učí drevospracujúcich pracovníkov, čo je dôležité pri povrchovom dizajne pomocou lakov, moridiel a olejov. Keď sme ho telefonicky zastihli, bol na ceste na kurz v Mannheime. Ráno nám odovzdal celú hromadu požiadaviek na materiál - pretože ADLER dodáva produkty pre ich majstrovské diela k dispozícii všetkým nováčikom v odbore ZADARMO. „Je skvelé, čo si mladí remeselníci trúfnu a vymyslia,“ zdieľa svoje nadšenie Thaler. Od efektu kože až po štruktúru krakelovania: mnohí využívajú príležitosť vyniknúť z davu výnimočne navrhnutým povrchom - potom, čo sa prvýkrát zoznámili s rozmanitými možnosťami na školeniach ADLER. A prvý flirt sa potom veľmi, veľmi často zmení vo vzťah na celý život! „Máme nespočetné množstvo zákazníkov, ktorí prvýkrát použili naše produkty na svoju prácu k záverečným skúškam a pri tom sa naučili oceniť kvalitu a naše bezkonkurenčné služby natoľko, že odvtedy pracujú iba s lakmi ADLER,“ hovorí Thaler spokojne.

Vášeň pre obľúbené miesta

Ako Marvin Meister zo stolárskej dielne Uwe Meister vo Wuppertale, ktorý pre svoj záverečný projekt testoval vodouriediteľný lak ADLER Bluefin Pigmosoft. Odvtedy sú na stoloch z dielne majstra stolára iba vodouriediteľné laky ADLER. Na posteliach. A na lavičkách. Naproti tomu stolárstvo štajerského krajinského cechmajstra Ruperta Christiana Zacha vsádzalo na nátery ADLER vždy. „Spolupráca so spoločnosťou ADLER ako všeobecne v oblasti stolárskeho výcviku, tak pre nás ako spracovateľa na dennej báze je jedinečná,“ pochvaľuje si. Je samozrejmé, že zať Manuel Zach svoj záverečný projekt ozvláštnil celým radom lakov ADLER: „Radi skúšame nové veci a kombinujeme širokú škálu materiálov,“ hlási. Jeho hudobná pohovka „PaMa“ prichádza s cool betónovým efektným korpusom ADLER, v ktorom je ukrytá gitara a priehradka na nápoje. Zach dokončil dubové drevo lehátka vpredu čiernym jemným tmelom Poly-Feinspachtel a lakom PUR-Antiscratch G5 od ADLER. Majstrovské dielo je venované jeho deťom Paulovi a Márii, ktorí si útulné lehátko už vybrali ako svoje obľúbené miesto!

ADLER - V našich žilách prúdi farba

So 670 zamestnancami je ADLER popredným rakúskym výrobcom farieb, lakov a prostriedkov na ochranu dreva. Spoločnosť založenú v roku 1934 Johannom Berghoferom, ktorá je dodnes rodinným podnikom, riadi v tretej generácii Andrea Berghoferová. Takmer 22 000 ton farby každoročne opúšťa továreň vo Schwazi a dostáva sa k zákazníkom vo viac ako 30 krajinách po celom svete. ADLER má distribučné spoločnosti v Nemecku, Taliansku, Poľsku, Holandsku, Švajčiarsku, Českej republike a na Slovensku; jediným výrobným miestom je ADLER-Werk Lackfabrik vo Schwazi/Tirolsku (AT). ADLER je prvou spoločnosťou vo svojom odbore, ktorá je od roku 2018 100 % klimaticky neutrálna. Spoločnosť ADLER znížila svoju ekologickú stopu na minimum pomocou mnohých opatrení. Zvyškové emisie, ktorým sa aj napriek všetkým týmto opatreniam nedá vyhnúť, kompenzuje spoločnosť ADLER kúpou uznávaných certifikátov o ochrane klímy, čím pomáha financovať nové projekty v oblasti ochrany klímy.

© adler-lacke.com