Jeden plnič, veľa výhod: Aduro Ecofill Smart od ADLERu

Často sú to maličkosti, ktoré nám uľahčia každodennú prácu: napríklad vhodný plnič, ktoré nám umožní vytvoriť výrazný farebný povrch ešte rýchlejšie, jednoduchšie a dokonalejšie.
13. 10. 2021

Spoločnosť ADLER vždy robila všetko pre to, aby uľahčila život lakovačom, ktorý pracujú s jej produktmi – preto popredný rakúsky výrobca lakov, farieb a prostriedkov na ochranu dreva vyvinul práve tento plnič. Produkt, ktorý boduje mnohými výhodami! Aduro Ecofill Smart je názov najnovšieho génia z nášho laboratória – a je presne taký šikovný, ako sa nazýva.

Univerzálny

Dvojzložkový striekací plnič na báze rozpúšťadiel zaujme dobrým izolačným účinkom a krycou schopnosťou. Môže byť aplikovaný priamo na MDF a môže byť prelakovaný už po niekoľkých hodinách. S plničom sa pracuje obzvlášť príjemne: „Aduro Ecofill Smart sa dá veľmi dobre brúsiť ručne aj strojovo. Vzniká tak veľmi málo brúsneho prachu,“  zdôrazňuje manažér vývoja lakov na nábytok ADLER Mario Bortolotti. A ako vrchol užívateľskej prívetivosti, výrobok je úplne bez oxidu titaničitého!

Farebný

Či už ide o krásnu bielu, sýto červenú alebo nádhernú modrú: s Aduro Ecofill Smart môžete dosiahnuť obzvlášť plnivé krycie povrchy. Pretože plnič nie je dostupný len v bielej a čiernej farbe, ale štandardne aj v piatich vybraných základných farebných odtieňoch. To zaisťuje ešte intenzívnejší krycí povrch pri prelakovaní s plnými farebnými tónmi. Ďalšia výhoda, ktorú by mali oceniť najmä koncoví zákazníci: menšie povrchové poškodenia na krycom nátere sú menej nápadné. Inteligentní lakovači si teraz uľahčujú prácu – a vsádzajú na Aduro Ecofill Smart od ADLERu, ktorý je dostupný od začiatku októbra!

ADLER - V našich žilách prúdi farba

So 630 zamestnancami je ADLER popredným rakúskym výrobcom farieb, lakov a prostriedkov na ochranu dreva. Spoločnosť založenú v roku 1934 Johannom Berghoferom, ktorá je dodnes rodinným podnikom, riadi v tretej generácii Andrea Berghoferová. Takmer 21 000 ton farby každoročne opúšťa továreň vo Schwazi a dostáva sa k zákazníkom vo viac ako 30 krajinách po celom svete. ADLER má distribučné spoločnosti v Nemecku, Taliansku, Poľsku, Holandsku, Švajčiarsku, Českej republike a na Slovensku; jediným výrobným miestom je ADLER-Werk Lackfabrik vo Schwazi/Tirolsku (AT). ADLER je prvou spoločnosťou vo svojom odbore, ktorá je od roku 2018 100 % klimaticky neutrálna. Spoločnosť ADLER znížila svoju ekologickú stopu na minimum pomocou mnohých opatrení. Zvyškové emisie, ktorým sa aj napriek všetkým týmto opatreniam nedá vyhnúť, kompenzuje spoločnosť ADLER kúpou uznávaných certifikátov o ochrane klímy, čím pomáha financovať nové projekty v oblasti ochrany klímy.

© adler-lacke.com