Efektná kuchyňa

Kuchyňa je srdcom každého domu, každého bytu - a je to vidieť. Dnešná kuchyňa by mala byť nielen funkčne špičková, ale aj vizuálne výrazná – napríklad cielenými efektmi v povrchovom dizajne.
12. 1. 2022

Žiarivé zvýraznenie

V rámci prestavby podkrovného bytu vytvorila kancelária architektov Atelier Gitterle v spolupráci s rovnomenným stolárstvom – obaja z okresu Landeck v Tirolsku – kuchyňu, ktorý doslova žiari. Zatiaľ čo ostatné miestnosti sa držia v pokojných bielych, čiernych a sivých odtieňoch, kuchyňa by mala poskytnúť výrazný kontrast v teplej zlatej farbe. Architekti a stavitelia vylúčili kuchynské dvierka zo skutočného kovu: pôsobili príliš chladne, povrch bol príliš citlivý a spracovanie bolo príliš ťažké. Namiesto toho padla voľba na lakované čelá: MDF dosky boli v stolárstve Gitterle najprv natreté ADLER Pigmopur-Metallic a ADLER Legnopur G10 ako vrchný náter poskytuje stabilnú ochranu, ktorá je nenahraditeľná najmä v kuchyni.

Čistý kov

Hrejivý pocit, jednoduché spracovanie, robustný povrch - a navyše maximálna rozmanitosť dizajnu: vysokokvalitné povrchové úpravy nábytku ponúkajú optimálne riešenie pre efektné povrchy. V sortimente popredného rakúskeho výrobcu farieb ADLER nájdete ten správny variant pre každú požiadavku a každé použitie - od kože po efekt vodných kvapiek, od starého dreva po vzhľad mramoru. Skutočné kovové povrchové úpravy od ADLER umožňujú dosiahnuť obzvlášť autentické povrchy. Na rozdiel od mnohých konvenčných efektných farieb to len nepredstierajú, skutočne obsahujú kovový prášok - železo, mosadz, bronz alebo meď. To zaisťuje prirodzený kovový vzhľad bez toho, aby ste sa museli vzdať jednoduchého spracovania laku. A následným použitím Aquafix Oxid alebo Aquafix Blue-Patina v praktickej fľaštičke s rozprašovačom je možné dosiahnuť mimoriadny hrdzavý vzhľad alebo výraznú modrozelenú patinu.

Surový betón

Okrem kovového vzhľadu sú v súčasnosti žiadané v oblasti kuchýň a nábytku aj betónové povrchy. Aj tu naše farby bodujú vďaka mnohým výhodám v odolnosti a spracovaní. Skutočný betón“ ADLER Bluefin Pure-Concrete je možné ľahko nanášať striekaním. PE fólia, ktorá sa nanáša na náter ešte za mokra, dodáva povrchu charakteristický vzhľad debneného betónu. ADLER Betoneffekt, ktorý sa nanáša špachtľou a potom sa nanáša vrchný náter na odolnú ochranu, umožňuje vytvoriť obzvlášť drsnú štruktúru povrchu. Či už na jednotlivých predných dvierkach alebo celej kuchyni, či už v kombinácii s prírodnými povrchmi z pravého dreva alebo farebnými akcentmi: s týmito rozmanitými dizajnovými efektmi ADLER sa každá kuchyňa stane čerešničkou na torte vašej domácnosti.

ADLER - V našich žilách prúdi farba

So 670 zamestnancami je ADLER popredným rakúskym výrobcom farieb, lakov a prostriedkov na ochranu dreva. Spoločnosť založenú v roku 1934 Johannom Berghoferom, ktorá je dodnes rodinným podnikom, riadi v tretej generácii Andrea Berghoferová. Takmer 22 000 ton farby každoročne opúšťa továreň vo Schwazi a dostáva sa k zákazníkom vo viac ako 30 krajinách po celom svete. ADLER má distribučné spoločnosti v Nemecku, Taliansku, Poľsku, Holandsku, Švajčiarsku, Českej republike a na Slovensku; jediným výrobným miestom je ADLER-Werk Lackfabrik vo Schwazi/Tirolsku (AT). ADLER je prvou spoločnosťou vo svojom odbore, ktorá je od roku 2018 100 % klimaticky neutrálna. Spoločnosť ADLER znížila svoju ekologickú stopu na minimum pomocou mnohých opatrení. Zvyškové emisie, ktorým sa aj napriek všetkým týmto opatreniam nedá vyhnúť, kompenzuje spoločnosť ADLER kúpou uznávaných certifikátov o ochrane klímy, čím pomáha financovať nové projekty v oblasti ochrany klímy.

© adler-lacke.com