Wir verwenden Cookies, um Ihnen den bestmöglichen Service zu bieten. Durch die weitere Nutzung der Seite erklären Sie sich damit einverstanden. Weitere Informationen.
OK

Takto renovujú profesionáli: palubové a parketové podlahy vynovené s produktami ADLER Floor

Renovácia podláh je práca, ktorú mnohí obyvatelia domov či bytov prenechávajú profesionálom. Preto Vám ADLER ponúka jednoduchý a univerzálny systém: rad produktov ADLER Floor. Týmito štyrmi produktami splníte všetky požiadavky zákazníka. Vrátane efektívneho spracovania a bezchybného výsledku.


20.05.2014

Krok 1 – Brúsenie

Ako profesionál viete, že vybrúsenie je polovica úspechu a rozhoduje o úspechu konečného výsledku. To je potrebné zákazníkom objasniť. Potom budú rozumieť tomu, prečo je náročné a prašné vybrúsenie až po surové drevo také nevyhnutné.  

 

Krok 2 – Uzavretie trhlín a škár pomocou Floor-Fill

Prv než skončíte s brúsením, lepené parketové podlahy  skontrolujte, či nemajú trhliny a škáry. Opraviť a uzavrieť ich môžete s produktom ADLER Floor-Fill. Vezmite si jemný a čistý brúsny prach z predchádzajúceho kroku a zmiešajte ho s ADLER Floor-Fill. Vznikne hmota podobná tmelu. S ňou môžete vyplniť trhliny a škáry. Po 1 až 1,5 hodine je už všetko suché a posledné nerovnosti môžete odstrániť jemným prebrúsením.  

 

Krok 3 – Základovanie podlahy s Floor-Start

Prv než začnete so základovaním, dôkladne odstráňte prach. Jemný prach povysávajte a plochy vytrite navlhčenou handrou. Keď bude všetko suché, môžete pozdĺž textúry dreva naniesť  ADLER Floor-Start . Vhodný je valček s krátkym vlasom, ktorým podlahu základujete v pruhoch. Paralelne k tomu základujte rohy so štetcom na vodné laky. Nikdy nelejte základ priamo na podlahu! Vznikli by šmuhy, pretože podlaha tento základ rýchlo nasáva. Je tu nevyhnutné pracovať plynulo a náväzne. Základná vrstva musí schnúť asi 2 hodiny.

   

Krok 4 – Nános vrchnej vrstvy Floor-Classic

Vrchná úprava sa vykonáva s ADLER Floor-Classic. Ak sú požadované obzvlášť tvrdé a odolné povrchy, môžete naniesť ADLER Floor-Finish spracovaný ako dvojzložkový. V normálnom prípade úplne postačuje naniesť ADLER Floor-Classic . Postup je rovnaký ako pri základovaní, rozdiel je iba v tom, že vrchná vrstva sa nanáša dvakrát. Po 4 hodinách je prvá vrstva suchá. Potom podlahu ľahko prebrúste brúsnym papierom zrnitosti 240.

 

Prach starostlivo odstráňte. Potom môžete naniesť ADLER Floor-Classic. Podlaha je suchá a pochôdzna po 8 hodinách. 

 

Po ukončení prác upozornite svojich zákazníkov, že náter na podlahe nie je ešte 100% vytvrdnutý. Ľahko môžu vzniknúť škriabance a fľaky.  Preto by koberce a posúvateľný nábytok mali byť inštalované až po jednom týždni.

 

Viac informácii k tejto téme Vám radi poskytnú naši obchodno-technickí poradcovia. tešíme sa na Vaše otázky!

Popis Veľkosť Formát
pdf: Floor Bodenbroschüre 1.7 MB PDF

Zum ADLER Online-Shop: