Wir verwenden Cookies, um Ihnen den bestmöglichen Service zu bieten. Durch die weitere Nutzung der Seite erklären Sie sich damit einverstanden. Weitere Informationen.
OK

Starostlivosť o okná a kontrola laku na oknách

Pravidelná starostlivosť je podstatným predpokladom pre dlhú trvácnosť Vašich drevených okien. ADLER preto vyvinul jednoduchý a účinný prostriedok - set na ošetrovanie okien.

Okná z dreva vytvárajú v každom ročnom období útulnú klímu a chránia pred záťažou hlukom a okolia. Disponujú prirodzenými izolačnými vlastnosťami. Vplyvy poveternosti ako slnko, vietor a vlhkosť sú takisto dennou záťažou a môžu viesť k nepekným trhlinám, vymytiam, machom alebo zošednutiam. Ukážeme Vám, ako týmto problémom efektívne a jednoducho predísť.

ADLER STAROSTLIVOSŤ O OKNÁ

Krok 1 – ADLER Top-Cleaner

Podklad očistite teplou vodou, do ktorej ste vmiešali niekoľko strekov  ADLER Top-Cleaner. Následne naneste a pretrite pomocou čistiacej utierky neriedený ADLER Top-Cleaner. Tým sa aj hrubšia špina dá bez problémov odstrániť.

 

Krok 2 – ADLER Top-Finish

ADLER Top-Finish pred použitím pretrepte. Následne ho tenko naneste pomocou praktického aplikátora ADLER Fenstertool na čisté, suché plochy. ADLER Fenstertool uľahčuje nanášanie na úzke časti. Vďaka posuvnej dištančnej zarážky sa zabráni aplikácii na silikónované škáry. Ak ste naniesli priveľa ADLER Top-Finish, môžete ho strieť s čistiacou handričkou.

KONTROLA LAKU

Aby ste ten správny čas pre starostlivosť resp. renovačné práce neprehliadli a čo najviac  oddialili poškodenia, je potrebná pravidelná vizuálna kontrola Vašich drevených okien na poškodenia lakového filmu. Jemné, neviditeľné vlasové trhlinky je možné uzavrieť použitím ADLER Pflegesetu raz ročne. Pokiaľ majú Vaše okná rozsiahlejšie poškodenia ako napr. po krupobití alebo  dokonca zašednutia, je nevyhnutná renovácia. Podrobný návod na renováciu okien nájdete v  Tipy & triky pre renováciu okien renovačným systém ADLER Pullex-Renoviersystem.

 

Dodržiavaním týchto pokynov máte zaručenú dlhotrvajúcu radosť z vašich okien v duchu motta ADLER: "čas plynie,ale nie pre Vaše drevené okná"

 

ADLER-TV: Renovácia okien s ADLER Pullex-System

ADLER-TV: Ošetrovanie okien a dverí setom ADLER Pflegeset

Zum ADLER Online-Shop: