Wir verwenden Cookies, um Ihnen den bestmöglichen Service zu bieten. Durch die weitere Nutzung der Seite erklären Sie sich damit einverstanden. Weitere Informationen.
OK

Starostlivosť a renovácia drevených terás s Pullex Bodenöl

Slnko, vietor a vlhko - týmto poveternostným vplyvom je Vaša drevená terasa, podlaha balkóna alebo lavička v exteriéri vystavená denno-denne. To môže viesť k nepekným trhlinám, oslabeniam, riasám alebo zašednutiam. Preto by malo byť každé terasové drevo -aj exotické ako Bagkirai alebo Massaranduba - pravidelne olejované špeciálnym olejom na drevo ako napr. Pullex Bodenöl.


18.08.2011

STAROSTLIVOSŤ A RENOVÁCIA DREVENÝCH TERÁS

Už pri výbere dreva pre Vašu terasu a záhradný nábytok by ste mali venovať pozornosť trvanlivosti dreva. Najvhodnejšími drevinami pre drevené terasy sú smrekovec alebo exotické dreviny ako Bangkirai* alebo Massaranduba**. Pre všetky terasy je dôležitá pravidelná starostlivosť  vhodným olejom na drevo ako napr. Pullex Bodenöl:

  • Neporušený náter na terasách odporúčame ošetriť raz ročne údržbovým náterom.
  • Pri renovácii zvetralého terasového dreva je potrebná predpríprava s ADLER Holzentgrauer ( odstraňovačom zašednutia) a dvojnásobný tenký náter s Pullex Bodenöl.

A TAKTO TO FUNGUJE:

Odstránenie zašednutia ( ak je potrebné ) - ak sa na Vašej terase vyskytli zašednutia, je vhodné ich ošetriť s ADLER Holzentgrauer. Celú plochu najprv vodujte, aby sa redukovala savosť. Následne naneste štetcom alebo kefou ADLER Holzentgrauer. Po 10 - 20 minútach pôsobenia zmyte terasu veľkým množstvom vody a pomocou nylonovej alebo cirokovej kefy.

 

Suchý, čistý a nosný podklad - po odstránení zašednutia nechajte záhradné drevo viac dní schnúť. Ak aj nie je potrebná predpríprava, musí byť terasové drevo čisté, suché a nosné pre olejový náter. Dreviny bohaté na živicu starostlivo prebrúsiť zrnitosťou 120 a očistiť s nitroriedidlom ( viď tip Odstránenie živice). Čím dôkladnejšie a čistejšie pripravíte podklad, tým krajší a rovnomernejší bude následný olejový náter. Odstránené musia byť aj hrubé drevné vlákna a  triesky. 

 

Náter s olejom - Potom môžete drevenú terasu natrieť s Pullex Bodenöl. Tento špeciálny olej natrite štetcom rovnomerne a bez prebytkov na celú plochu. Pri väčších terasách Vám prácu uľahčí široká kefa s rúčkou. Po 12 hodinách schnutia zopakujte náter.. Tak dosiahnete optimálny výsledok. Dôležité: natierať tenko! 

 

Pre všetky drevené prvky platí to isté: včas a pravidelne ošetrovať! Tak predídete namáhavej renovácii. Je jedno, či sa chcete starať o drevené terasy, záhradný nábytok, okná alebo vchodové dvere, so značkovými produktami ADLER ste na správnej adrese.

ĎALŠIE TIPY & TRIKY

Drevené okná, dvere a zimné záhrady renovovať s Pullexom

 

Drevené fasády renovovať s Pullex renovačným systémom

INFORMÁCIE K DREVINÁM:

*Massaranduba:

Massaranduba sa stále častejšie používa namiesto Bangkirai , čo je sčasti nie celkom postačujúce. Massaranduba patrí k tvrdším úžitkovým drevinám a je použiteľná obzvlášť ako konštrukčné drevo pre vonkajšie stavby resp. ako drevo do záhrad.

 

**Bangkirai (Bankirai):

Prevažne homogénne drevo Bangkirai je žltohnedé (často olivovohnedé), má vysokú hustotu, je ťažké  a má vysokú pevnosť. Bangkirai sa preto používa pri konštrukciách v exteriéri, ale aj v extrémne namáhaných podlahách a pracovných plochách.

Zum ADLER Online-Shop: