Wir verwenden Cookies, um Ihnen den bestmöglichen Service zu bieten. Durch die weitere Nutzung der Seite erklären Sie sich damit einverstanden. Weitere Informationen.
OK

Olejovanie parketových a drevených podláh

Ako prírodná alternatíva k povrchovej úprave parketových alebo drevených podláh lakovaním môže byť ich zušľachtenie s olejmi Legno. Vaše podlahy v interiéri budú vďaka hlboko prenikajúcemu oleju chránené pre každodennou záťažou, špinou, fľakmi a poškriabaním.


08.03.2012

Drevo žije, dýcha a hreje dušu. Je ideálne pre zdravú klímu a príjmemnú atmosféru bývania, v ktorej človek nájde odpočinok a uvoľnenie. Chrániť a udržovať krásu dreva je pre ADLER srdcovou záležitosťou. S novou paletou radu Legno je olejovanie Vašich parketových podláh detskou hrou.

 

Krok 1 -  Brúsenie 

Dbajte o to, aby Vaša parketová podlaha bola rovnomerne vybrúsená, bez prachu a nečistôt.   Chyby brúsenia môžu viesť k nepekným.farebným nerovnomernostiam. (Optimálne: 1- kotúčová brúska, zrnitosť 150)

 

Krok 2 - Legno Color

Legno-Color premiešajte pred prvým nánosom. Následne ho naneste tenko a rovnomerne pomocou štetca  na podlahy. Začnite rohmi, resp.najvzdialenejším miestom a pokračujte smerom k východu.

 

Krok 3 – Odstránenie prebytku

Prebytok starostlivo odstráňte bavlnenou handrou alebo niečím podobným. Tak predítete nepekným, lesklým fľakom. Potom nechajte podlahu schnúť cez noc za dobrého vetrania. 

 

Profi-Tip: 

Veľkú plochu si rozdeľte na menšie diely.Tak sa dá predísť predčasnému uschnutiu oleja.

 

Medzikrok  v prípade potreby – druhý nános  Legno Color

Pre intenzívnejšie sfarbenie zopakujte ešte jeden nános Legno-Color.

 

Krok  4 - Legno-Öl

Na záver rovnomerne naneste Legno-Öl alebo -Hartwachsöl valčekom. Ten zintenzívni farbu  Legno-Color. Po schnutí 16 hodín môžu byť plochy ľahko zaťažené.  Plná zaťažiteľnosť sa dosiahne po schnutí asi jeden týždeň. Dajte Vašej podlahe tento čas prv než umiestníte nábytok a koberce.  

 

Starostlivosť:

Pre oživenie odporúčame raz ročne vykonať ošetrenie s Legno-Pflegeöl.

 

Použité produkty:

ADLER Legno-Color

ADLER Legno-Öl

ADLER Legno-Hartwachsöl

ADLER Legno-Pflegeöl 

Zum ADLER Online-Shop: