Wir verwenden Cookies, um Ihnen den bestmöglichen Service zu bieten. Durch die weitere Nutzung der Seite erklären Sie sich damit einverstanden. Weitere Informationen.
OK

Olejovanie morených plôch

Doteraz nebolo možné morené plochy olejovať. Vďaka vyvinutiu produktu "Legnofix" sa otvárajúp prvé možnosti olejovania aj namorených plôch. Naviaže farbivá moridla na drevné vlákna a tak ich fixuje. Znie to ako čarodejníctvo? Žiadne obavy, to to nie je.

Olejované povrchy sú stále obľúbenejšie - od postelí cez komody až po stoly. Prv ale nebolo možné namorené plochy olejovať . Pretože olejovanie je vodepriepustná povrchová úprava. Ak sa na olejovaný kus dostane voda, prenikne dnu a rozpúšťa farbivá moridla. Tým vznikajú nepekné fľaky. Nový produkt  ADLER-Legnofix  otvára po prvý krát možnosť olejovať aj namorené kusy nábytku. Viaže farbivá moridla na drevné vlákna, je jedno či na  vodnej- alebo rozpúšťadlovej báze, a tak ich fixuje. Tým je aj olejovaný nábytok chránený pred fľakmi z vody. 

Znie to ako čarodejníctvo? Žiadne obavy, to to nie je. Legnofix sa používa jednoducho a to nasledovne:

 

Krok 1 – Brúsenie

Brúsenie pred morením musí byť o niečo jemnejšie ako obvykle. Tak docielite aj pri vrchnej úprave s voskom alebo olejom vynikajúco hladké povrchy. Ihličnaté drevo zrnitosťou od 150 do 180, listnaté dreviny od 180 do 220.

 

Krok  2 – Morenie

Vzhľadom na jemnosť brúsenia naniesť o niečo menej moridla, potom nechať dve hodiny schnúť. Pri pozitívnom morení musíte dbať na to, aby sa pozitívny obraz morenia plne vyvinul.

 

Krok 3 – Fixácia

Legnofix rovnomerne a s nepatrným prebytkom nastriekať pozdĺž drevných vlákien. Pozor: pri nanášaní štetcom by sa moridlo rozpúšťalo.

Tu sa fixuje iba polovica testovanej plochy.

(krok 3A)  Povrchy sa musia javiť ako ľahko mokré.

 

Krok 4 – Olejovanie

Po schnutí 12 hodín môžu byť morené a s produktom Legnofix fixované povrchy povrchovo upravené s vhodným olejom ako  ADLER Legno-Öl alebo voskom ako ADLER Legno-Wachs .

 

Krok 5 – Hotové plochy

U hotových plôch nie je rozpoznateľný žiadny rozdiel medzi fixovanou a nefixovanou polovicou. Neviditeľný účinok: Legnofix naviazal farbivá moridla na drevné vlákna a tak zabezpečil odolnosť voči vode.

 

Krok 6 – Test

Pod pohármi sa tvorí kruh od vody. V tomto teste  tam ležia ešte 2 kusy filtračného papiera, aby boli farbivá moridla boli viditeľné. Bez fixácie je obraz morenia po niekoľkých hodinách narušený.

 

Ku katalógu produktov Kategória Moridlá na drevo 

Zum ADLER Online-Shop: