Wir verwenden Cookies, um Ihnen den bestmöglichen Service zu bieten. Durch die weitere Nutzung der Seite erklären Sie sich damit einverstanden. Weitere Informationen.
OK

Lakovanie interiérových dverí s ADLER VariColor

Zmeňte farbu Vašich interiérových dverí a prepožičajte im nový lesk:

Aj dvere v interiéri potrebujú z času na čas nový náter. Môže byť, že len na prekrytie poškodených miest alebo jednoducho, pre farebnú zmenu.  ADLER VariColor je pre toto ako stvorený! Ukážeme Vám,ako s málom peňazí a trochou šikovnosti zmeniť vzhľad "starých" dverí : 

 

Krok 1: Príprava

Ako prvé dvere zveste a položte ich na dva stojany. Odmontujte všetky kľučky a  skrutky.

 

Profitip:

Na hornú a dolnú užšiu časť dverí naskrutkujte po dve dlhšie skrutky. Neskôr, keď nalakujete prvú stranu, môžete dvere jednoducho otočiť a dvere na tieto skrutky položiť. Tak môžete bez čakania lakovať aj druhú stranu dverí.

 

Krok 2: Brúsenie

Starú lakovú vrstvu prebrúste excentrickou brúskou (zrnitosťou 120). Na ťažko prístupných miestach môžete použiť normálny brúsny papier. Prach dôkladne odstráňte a následne olepte sklo pomocou pásky a krycieho papiera.

 

Krok 3: Tmelenie priehlbín

Prípadné priehlbiny vytmelte s ADLER Feinspachtel. Jednoducho naneste, vyhlaďte a po krátkom schnutí do hladka prebrúste.

 

Krok 4: Lakovanie

ADLER VariColor pred lakovaním dôkladne premiešajte a nalejte ho do vaničky na farbu. Lakujte pozdĺž ozdobnej lišty a drážky dverí.  Väčšie plochy môžete natrieť pomocou rellera. Vďaka skrutkám môžete dvere po nalakovaní jednej strany ihneď otočiť a lakovať z druhej strany. Pracujte súvislo a spôsobom mokrý do mokrého. Lak rýchlo vsakuje, preto už natreté miesta by sa nemali opracovávať. Náter nechajte schnúť päť až šesť hodín.

 

Krok 5: medzibrúsenie a nános druhej vrstvy laku

Po uschutí prvej vrstvy laku prebrúste jemným brúsnym papierom  (zrnitosť 220) všetky lakované miesta. Aj tu platí :brúsny prach dôkladne odstráňte! Následne všetko druhýkrát prelakujte. 

 

ADLER Deko-Tip:

Vaše dvere budú ozajstným kúskom, keď lištu skla natriete inou farbou. My sme sa tu rozhodli pre odtieň RAL 1033-georgínová žltá.

 

Použité materiály:

 

Ďalšie tipy pre použitie  ADLER VariColor:

Zum ADLER Online-Shop: