Wir verwenden Cookies, um Ihnen den bestmöglichen Service zu bieten. Durch die weitere Nutzung der Seite erklären Sie sich damit einverstanden. Weitere Informationen.
OK

Lakovanie dverí s Aqua-PU Pro

bez zápachu, ľahko spracovateľný s perfektným výsledkom - profesionálny lak ADLER Aqua PU Pro na báze vody očaril


13.10.2014

S novým produktom Produkt Aqua-PU Pro sa nám podarilo jedným ťahom zmiesť zo sveta všetky problémy klasických lakov na báze syntetických živíc: tento vodný lak nežltne, nezapácha a rýchlo schne. Aj spracovanie, či už s alebo bez tužidla je úplne jednoduché - ako Vám krok za krokom ukáže náš návod :  

 

Príprava podkladu

Starý náter obrúsiť excentrickou brúskou a zrnitosťou P 220. To zaručí čistý podklad. Plochy od prachu dôkladne očistiť! 

 

Základovanie

Brúsením sa zviditeľnia nejaké miesta, kde je plech. Aby sa všade  dosiahla perfektná priľnavosť, musí sa základovať s Aqua-Multiprimer Pro  – buď štetcom alebo valčekom. To záleží od natieraného kusa alebo podľa toho, čím radi pracujete. Základ musí pred prvým náterom schnúť minimálne 6 hodín.

 

Prídavok tužidla

Do vrchného laku sa pridáva 10 % tužidla. To môžete urobiť buď váhou (ako my ) alebo - ešte jednoduchšie - pomocou odmerky.  Do 750 ml laku jednoducho vliať 75 ml tužidla. Pozor na dobu spracovateľnosti: po pridaní tužidla do laku sa lak ešte 2-3 hodiny perfektne spracováva. 

 

1. Vrstva

Po pridaní tužidla lakovať ako obvykle, je jedno, či štetcom alebo valčekom. Lak sa rozlieva veľmi dobre; keďže sa jedná o vodný lak, vyznačuje rýchlou zlievateľnosťou.  Preto sa odporúča plochy natierať plynulo a natreté plochy už viac nekorigovať. 

 

Medzibrúsenie

Po 6 h je plocha pripravená na medzibrúsenie  zrnitosťou P 240. Plochy opäť dôkladne očistiť od prachu!

 

2. Vrstva

Teraz nasleduje druhý náter. Po 6 h je lak suchý - bez zápachu, ale s kvalitným povrchom.

 

Použité ADLER Produkty:

Aqua-Multiprimer Pro 

Aqua-PUR-Härter 82220 

Štetec na vodouriediteľné laky

Valček na vodouriediteľné laky    

Brúsny papier

Zum ADLER Online-Shop: