Wir verwenden Cookies, um Ihnen den bestmöglichen Service zu bieten. Durch die weitere Nutzung der Seite erklären Sie sich damit einverstanden. Weitere Informationen.
OK

Efekt hrdze pre nábytok

Tvorba efektnej miestnosti už dlho neleží iba na farbe stien alebo poťahu pohovky. Aj drevený nábytok môže bodovať efektným povrchom - vďaka moderným ADLER efektom.

Ako by to napríklad bolo s efektom hrdze na Váš nábytok? Znie to komplikovane a draho? Tak to nie je! ADLER-technik pre aplikácie Wolfgang Eder vám ukáže,ako sa v niekoľkých krokoch dá dosiahnuť úžasný efekt, od ktorého drevo nehrdzavie! 

 

Ten správny podklad

Všetky nosné podklady, teda fóliované dosky, prebrúsené, vyplnené MDF dosky, drevotrieskové dosky s poddyhou a podobne.

 

Krok 1 – Pigmopur

Naneste jednu vrstvu ADLER Pigmopur, natónovanú v Ral 7016 a v stupni lesku G50. Ku Pigmopuru sa  primieša 10% PUR-Struktureffektpaste grob (hrubej) – to je báza pre vkusný výrazný efekt.

 

Krok 2 – Efektlasur v odtieni Piemontese

Dielec nechajte minimálne 5 hodín schnúť, ale ďalej pracujte ešte v ten istý deň: s prírodnou špongiou natufujte ADLER Effektlasur W30, natónovanú v odtieni Piemontese . 

 

Krok 3 – Effektlasur v odtieni  Perugina

To isté následne urobte s odtieňom Perugina. Dbajte na prirodzené rozdelenie farebných tufov s lazúrou Effektlasur. 

 

Medzikrok

Asi takto by to malo vyzerať, keď ste s nánosom Effektlasur hotoví.

 

Krok 4 – Vrchná vrstva

Dielec nechajte cez noc schnúť,ale nie dlhšie ako 24 hodín.Chýba už len posledný pracovný krok: jedno nalakovanie ako obvykle. Pre vrchnú vrstvu je vhodný ADLER Legnopur v želanom stupni lesku. Wolfgang Eder tu použije stupeň lesku G10.

 

Použité produkty

ADLER Pigmopur G50

ADLER PUR-Struktureffektpaste hrubá

ADLER Effektlasur W30, tónovaná

 

ADLER tipy & triky

Popis Veľkosť Formát
Brožúra - ADLER-efekty povrchov 5.7 MB PDF

Zum ADLER Online-Shop: