Wir verwenden Cookies, um Ihnen den bestmöglichen Service zu bieten. Durch die weitere Nutzung der Seite erklären Sie sich damit einverstanden. Weitere Informationen.
OK

FAQ - Otázky & odpovede

Vyberte prosím tematickú oblasť

Obchod

Aké sú príčiny napadnutia plesňami?

 1. Tesné okná (extrémne utesnenie)
 2. Kondenzácia v interiéri: Vetranie / obytné zvyklosti
 3. Vlhkosť pri novostavbách
 4. Tepelné mosty
 5. Poškodenie vodou
 6. Poškodenie budov

Na čo treba dávať pozor, aby sa medzi našimi štyrmi stenami nedarilo plesniam?

Najlepším opatrením na ochranu proti napadnutiu plesňami je správne vetranie obytných priestorov, aby sa vlhkosť, potrebná pre rast plesní, dostala z obytných priestorov von.

 

Najvyššia šanca pre rast plesní je pri relatívnej vlhkosti vzduchu> 85% pri 20 - 30 ° C. Tieto hodnoty sú tiež typické pre tvorbu vodného kondenzátu. Samotnou vlhkosťou vzduchu možno rast plesní v rozhodujúcej miere podporovať alebo mu zabrániť. Človek sa naproti tomu cíti najlepšie pri relatívnej vlhkosti vzduchu 35 - 65%. Takže dom, postavený, vykurovaný a pravidelne vetraný podľa bežných dnešných štandardov je v zásade nevhodný pre rast plesní.

Ako sanovať povrchy napadnuté plesňou?

 1. Zistenie príčiny napadnutia plesňou
 2. V interiéri: časti, napadnuté plesňou, odstráňte príp. očistite, vyvetrajte a vysušte
 3. Murivo, napadnuté plesňou, ošetrite produktom ADLER SchimmelEx, opláchnite vodou a nechajte dobre vyschnúť
 4. Ak je možná trvalá sanácia príčiny napadnutia plesňami: vrchný náter produktom ADLER Medicolor alebo ADLER Tiromin
 5. Ak nie je možná trvalá sanácia príčiny napadnutia plesňami: Vrchný náter produktom ADLER Formel-San

Ktoré ADLER produkty sú vhodné pre alergikov?

Ktoré farby sú obzvlášť vhodné pre zatepľovacie systémy?

Na systémy tepelnej izolácie možno odporučiť najmä kvalitné, priedušné produkty zo silikónovej živice s fungicídnymi účinkami. Produkty značky ADLER ako Tirokon alebo Tirosil sú zárukou pekných a suchých fasád na mnoho rokov.Produkt

Ktoré farby pre obytné priestory sú obzvlášť zdravé a priedušné?

Priedušné farby pre obytné priestory a minerálne farby zaisťujú zdravú klímu v miestnosti. Steny pohlcujú priestorovú vlhkosť a podľa potreby ju opäť odovzdávajú. Spoločnosť ADLER k tomuto účelu ponúka širokú škálu produktov (napr. Tiromin,  Formel 2000 alebo Medicolor).

 

Prečo musia byť povrchové úpravy betónu ošetrené uzatváracím náterom?

Ak zostane betón neošetrený, je pre vodu, nečistoty a škodliviny ľahké preniknúť do tohto materiálu s veľkými pórmi a narušiť ho zvnútra. Pre dlhú životnosť je nevyhnutné uzavrieť betónové plochy vhodnou povrchovou úpravou. Vhodné produkty ADLER pre povrchovú úpravu betónu

 

Ako najlepšie odstrániť riasy z fasád?

Pomocou produktu ADLER Fungisan - jednoducho vtrieť a umyť. Fungisan dezinfikuje a čistí.

Ako sa líšia rozmerovo stále a rozmerovo nestále stavebné prvky?

  • Rozmerovo stále konštrukčné diely:
   Okná, vchodové dvere, ... (Vysoká kvalita dreva, silnejšia vrstva laku)

  • Obmedzene rozmerovo stále konštrukčné diely:
   Záhradný nábytok, okenice, zimné záhrady, ... (väčšie plochy, väčšinou silné vystavenia poveternostným vplyvom, použitá lepšia kvalita dreva

  • Rozmerovo nestále konštrukčné diely:
   Drevené fasády, balkóny, záhradné ploty, terasové podlahy, strešné podhľady, ... (väčšinou ihličnaté drevo, veľké plochy, silné vystavenia poveternostným vplyvom, tenká vrstva laku, prirodzené zvetranie)

  Ako sa môžem stať majstrom farieb ADLER?

  Máte dobre zavedený obchod s farbami s kvalifikovaným personálom alebo sa chcete "reštartovať" vlastným obchodom s farbami. Staviate na kvalitu, poradenstvo a služby. Potom ste pre nás ten správny partner a my sme ten správny partner pre Vás. Veď partnerstvo prospieva obom zúčastneným. Pozývame Vás, aby ste sa stal majstrom farieb ADLER. Pri tom budete profitovať z nášho know-how a my budeme profitovať z Vašej odbornosti az Vášho nasadenie pre značku ADLER. Kontaktujte nás a vyžiadajte si  informačnú brožúru pre majstrov farieb.

   

  Ako sa môžem stať zmluvným partnerom značky ADLER?

  Staviate na kvalitu, poradenstvo a služby. Potom ste pre nás ten správny partner a my sme ten správny partner pre Vás. Veď partnerstvo prospieva obom zúčastneným. Pozývame Vás, aby ste sa stal zmluvným predajcom značky ADLER. Pri tom budete profitovať z nášho know-how a my budeme profitovať z Vašej odbornosti a z Vášho nasadenia pre značku ADLER. Kontaktujte nás.

   

  Kto sú majstri farieb ADLER?

  Majstri farieb ADLER poskytujú všetkým zákazníkom z radov súkromnej klientely, najmä domácim kutilom a renovátorom, zameraným na kvalitu, aj vybranému okruhu zákazníkov z radov remeselníkov vysoko kvalitné riešenie pre povrchovú úpravu a farebné prevedenia. Pri tom našim zákazníkom okrem najlepších produktov zaručujeme tiež najlepšie služby v našom odbore. Našou úlohou je, aby sa zo zákazníkov  "priaznivci"stali a stáli zákazníci.

   

  Ako sa stanem diplomovaným ADLER návrhárom farieb?

  Ako sa stanem diplomovaným ADLER návrhárom farieb?

  diplomovaným návrhárom farieb ADLER sa môžete stať, ak sa zúčastníte nami ponúkaných seminárov. Účasť na týchto seminároch je podmienka pre záverečnú skúšku. Jedná sa o nasledujúce semináre: Farba &štýl, farba &prezentácia a farba &fasáda - pre podrobnejšie informácie kliknite na "Semináre" na našej domovskej stránke.

   

  Zum ADLER Online-Shop: