We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. Find out more.
OK

FAQ - Otázky & odpovede

Vyberte prosím tematickú oblasť

Všeobecné témy

Čo je to ACC²?

Čo je to ACC²?

Za týmito tromi písmenami sa skrýva "ADLER Creative Coatings" - perspektívny vývoj pre továreň na laky. U spoločnosti ADLER staviame na úplne novú štruktúru inovácie a sme pripravení ísť aj nekonvenčnými cestami. Našim projektom ACC² sme vytvorili pravidlá pre inovácie.

Aký vplyv majú farby na telesné a duševné rozpoloženie človeka?

Aký vplyv majú farby na telesné a duševné rozpoloženie človeka?

Čo dnes vo veci farieb skúmajú psychológovia, je známe už od čias antiky: farby pôsobia na stav našej mysle. Môžu upokojovať, vyvolávať ospalosť alebo povzbudzovať. A práve medzi vlastnými štyrmi stenami, kde obzvlášť ide o to, aby sme sa tam cítili dobre, patrí voľba správneho farebného odtieňa k najdôležitejším rozhodnutiam ohľadom zariadenia interiéru.

 

Spoločne so švajčiarskou návrhárkou farieb Danielou Späth bol vyvinutý vzorkovník farieb ADLER Emotion Colors. V ňom sú predstavené farebné rady Žltá, Oranžová, Červená, Ružová, Fialová, Modrá, Zelená a Žltozelená, podrobne popísané ich účinky a uvedené vhodné oblasti použitia. Nový vzorkovník pre farebné poradenstvo poskytuje perfektnú podporu pre cielené používanie farieb.

Ako funguje kontrola a príprava podkladu u kovu?

 • Krok 1:
  Voľnú hrdzu odstráňte drôtenou kefou alebo brúsnym prostriedkom, zvyškovú hrdzu produktom ADLER Ferroblock.

 • Krok 2:
  vybrúste bodovú podpovrchovú koróziu.

 • Krok 3:
  Pozinkované plochy a hliník odmastite a zároveň prebrúste pomocou odmasťovača ADLER Entfetter a produktu Scotch-Brite a tým ju súčasne prebrúste.

Ako funguje kontrola a príprava podkladu u dreva?

 • Krok 1:
  Skontrolujte pevnost podkladu nechtom napriec cez drevené vlákna. Ak sú škrabance silné, je bezpodmienecne potrebné odstránit volnú drevenú hmotu mosadznou drôtenou kefou alebo brúsnym prostriedkom.

 • Krok 2:
  Uvolnené skrehnuté staré nátery odstránte ADLER Abbeizern alebo teplovzdušnými prístrojmi.

 • Krok 3:
  Vykonajte niekolko pozdlžnych a priecnych rezov v intervaloch 1 mm. Priložte silnú lepiacu pásku a strhnite. Ak ciastocky na lepiacej páske zostanú, je treba náter odstránit.

Ako funguje kontrola a príprava podkladu u steny?

 • Krok 1:
  U prasklín: napr. lievikovito otvorte, napr. stierkou a vyplnte vhodnou stierkovacou hmotou (na fasády používajte špeciálne škárovacie hmoty bez obsahu sadry).

 • Krok 2:
  Zafarbenie od vody alebo nikotínu (žltkasté, hnedasté) produktom ADLER Isocryl  najprv zatrite!

 • Krokom 3:
  Kriedovité nátery spevnite základnými nátermi ADLER.

Čo je to HighRes?

ADLER HighRes ® je pečať kvality, ktorou sa hlásime k najvyššej kvalite v súlade s najprísnejšími ekologickými štandardmi. Revolučná polymérová technológia, vyvinutá spoločnosťou ADLER, otvára nové obzory pokiaľ ide o odolnosť, životnosť a spracovanie. Pečať kvality HighRes ® získajú len nízkoemisné lakové systémy pre najvyššie požiadavky na kvalitu. Používaním špeciálnych surovín určujeme nové meradlá v oblasti povrchovej úpravy.

Prečo vodné laky?

Vodou riediteľné laky ADLER chráni ekologicky a napriek tomu spoľahlivo. Aj napriek veľmi nízkemu obsahu rozpúšťadiel spĺňajú vodou riediteľné laky vysoké štandardy kvality pre remeslo a priemysel. Moderné systémy vodou riediteľných lakov v mnohých ohľadoch prekonávajú laky na báze rozpúšťadiel - ekologicky i ekonomicky (napr. plnivosťou, recyklovateľnosťou, pružnosťou).

Čo sú ochranné prostriedky na drevo?

Za prostriedky na ochranu dreva sa považujú len produkty, ktoré obsahujú biocídne účinné látky, aby predchádzali napadnutiu hubami alebo hmyzom alebo aby likvidovali už existujúce napadnutia (B = prevencia proti zamodraniu, P = prevencia proti hubám, Iv = prevencia proti hmyzu, Ib = účinný na boj proti hmyzu). Spoločnosť ADLER ponúka širokú škálu vyskúšaných prostriedkov na ochranu dreva.

Zum ADLER Online-Shop: