Wir verwenden Cookies, um Ihnen den bestmöglichen Service zu bieten. Durch die weitere Nutzung der Seite erklären Sie sich damit einverstanden. Weitere Informationen.
OK

Okenná fasáda na slnku

Viac svetla v živote

Okenná fasáda na slnku

OKENNÁ FASÁDA NA SLNKU

Správný nápad v správnom okamihu - a vyzerá to, že úspech je naprogramovaný: napríklad keď traja berlínski inžinieri a jeden brit v roku 1999 veria v silu slnka. A pre podnik Q-Cells AG, ktorý vzišiel z tohto nápadu, dnes pracuje viac než 2000 ľudí. A veľa z nich práve na Sonnenallee (Slnečná alej). Pretože tu, v novootvorenej priemyselnej oblasti Thalheim (mesto Bitterfeld-Wolfen), zriadila firma Q-Cells úplne novú, ohromujúcu prevádzku s veľkým priestorom pre (svetelné) nápady, vďaka ktorým sa aj spoločnosť ADLER môže slniť v lesku prekopníka fotovoltaiky.

JEMNÁ PRÁCA

Náročnú konštrukciu fasády totiž realizoval dlhoročný zákazník spoločnosti ADLER -Kai Wähner GmbH zo saského Falkensteinu - spoločne s firmou Heckel GmbH z Triebu. Skutočne veľká výzva: podľa plánu berlínského architektonického ateliéru Andreas Hierholzer bolo treba vytvorit 2300 metrov štvorcových fasády, na výšku cez dve poschodia a osadiť ju drevohliníkovými oknami a dverami. Systém stĺpček - priečka vytvára obzvlášť jemný, moderný vzhľad. Prispievajú k nemu tiež farebné odtiene hliníkových vonkajších plášťov - svieža blankytná modrá kombinovaná s tmavošedou.

FIX

"Otváravýmii časťami sú okná zo smrekového dreva - s vrchným náterom s produktom ADLER Aquawood DSL vo farebnom odtieni buk", vysvetľuje Kai Wähner. Skladba povrchovej úpravy bola osvedčená klasická trojvrstvová, zbudovanie nie tak úplne: "Celý projekt bol pripravovaný digitálne. Na centrálnom serveri boli všetky technické výkresy, zmluvy, dokumenty - podľa nich musel každý dodávateľ remeselných výrobkov plánovať, vyrábať a koordinovať," hovorí. To znamená: žiadne dorábanie na stavenisku, presná výroba do najmenšieho detailu, ale vo veľkom štýle. "Na prvý úsek stavby sme museli dodať, zmontovať a pripraviť pre ďalšie použitie 100 m² fasády."

Úsilie sa vyplatilo: okenná fasáda sa na slnku blýska ako lesklý chrbát fotovoltaického obra. Aké výstižné.

Informácie o projekte
Objekt
Q-Cells AG
Investor
Q-Cells AG
Použité produkty
Projektant
Andreas Hierholzer
Realizácia
Kai Wähner GmbH, Heckel GmbH

Zum ADLER Online-Shop: