We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. Find out more.
OK

Mesto – vidiek– kraj Weinberg

Sen "fajnšmekrov"

Mesto – vidiek– kraj Weinberg

Predstavte si: ráno sa prebudíte a Váš pohľad  zablúdi k von- k prírode kraja Weinberg. Idilické miestečko, ktoré sa  rozprestiera až k základom Vášho domu, no predsa v blízkosti veľkého mesta spĺňajúceho všetky Vaše kultúrne nároky. Je to sen mnohých z Vás? Môže byť, no pre jeden pár je to skutočnosť. Dôležitá architektonická prísada : okná, cez ktoré sa na túto nádheru môžete pozerať.

ZELENÉ VÝHĽADY

Je mnoho miest na svete, kde postaviť dom. A toto patrí práve k tým najkrajším: oblasť Mitterberg, slnečné južné stanovisko, uprostred  kraja Badener Weinbergen pri Viedni. Je pochopiteľné, že sa tu ani jeden z obyvateľov nechce nechať "zamurovať".  „Našim želaním bolo prepojenie s prírodou. Chceli sme mať výhľad z každej miestnosti a veľa terás. Pravý život v zeleni a predsa  blízko mesta", hovorí  pán B., šťastný majiteľ.

Tieto želania do reality dostalo štúdio Magnum Vollholzdesign z Vösendorfu – a to  veľkými oknami situovanými presne  tam, kde si obyvatelia priali; pred vaňou, naproti postele alebo v obývačke.

ODTIEŇ PODĽA ŽELANIA

Tým správnym oknom pre tieto požiadavky bol Holz-Alu-Modell „D1“ (drevo-hliníkové okná) firmy Katzbeck. Má obzvlášť tenké drevené rámy, to znamená veľké tabule. Výsledok: svetlé, otvorené, presvetlené  miestnosti - a popri tom aj zlepšená tepelná izolácia. „Pre drevo-hliníkové okná  sme sa rozhodli  preto, lebo ponúkajú pekné a bezúdržbové povrchy, ako z vonka tak aj z vnútra.“ Z vonka sa hliníkové profily v odtieňoch  Quarzgrau (kremíková šedá) a Weißaluminium (hliníkova biela) starajú o stopercentnú ochranu. Zvnútra si obyvatelia môžu užívať prirodzenosť drevených rámov. Svetlé smrekové drevo bolo zušľachtené s máčacou impregnáciou ADLER Aquawood TIG a Dickschichtlasur Aquawood DSL – tak zostane štruktúra povrchu viditeľná a drevo zostane pekné. „ Používame laky ADLER, pretože je to rakúsky výrobca a zaisťuje prácu rakúskym občanom. Ešte dôležitejšie je samozrejme to, že  ADLER nám dodáva vysokokvalitené produkty, prináša inovácie a ide v ústrety našim želaniam. To musíme robiť pravdaže aj my. Konečný zákazník očakáva okná nenáročné na údržbu a možnosť výberu akéhokoľvek farebného prevedenia, jedno či lazúry alebo krycej farby. Tu je ADLER ten správny partner“, hovorí riaditeľka Nina Katzbeck.

U pána a pani B. to bolo práve tak:povrchová úprava musí mať čerstvý, svetlý odtieň, obaja mali v tomto rovnaké predstavy.  Preto oddelenie Servisu farieb a vzoriek laboratórií  ADLER vyhotovilo želaný odtieň podľa vzorky špeciálne pre tento objekt. Je to svetlá, lazúrovacia sivá, ktorá perfektne zapadne do celkového konceptu.

SPAŤ – BÝVAŤ – UŽÍVAŤ

Tento koncept vedľa transparentnosti smerom von spočíva aj v úmyselnom delení obytného priestoru, možno povedať že na spanie, bývanie a užívanie. „Bývanie máme rozdelené do troch úrovní“, hovorí p. B. Dom je rozdelený na poschodie spánku úplne navrchu, s výhľadom ponad kúpľňu, do garáže sa ide priamo z  poschodia bývania s kuchyňou v prízemí. Najnižšie poschodie je venované odpočinku : od  Wellnessu a hobby-priestoru sa ide priamo do záhrady. Všetky tri sú konštruované tak,aby aktívne využívali pasívnu solárnu energiu,aby sa minimalizovali náklady na bývanie. Aj tu hrajú okná kľúčovú rolu. Na južnej strane sa statická, permanentná clona stará o to, aby slnko v lete dom neprehrievalo. Zakryté vonkajšie sedenie poskytuje domácim príjemné posedenie s výhľadom na " mesto-vidiek- Weinberg“.

Informácie o projekte
Objekt
Privathaus bei Wien
Projektant
Planungsbüro Magnum Vollholzdesign
Realizácia
Katzbeck FensterGmbH Austria

Zum ADLER Online-Shop: