We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. Find out more.
OK

Farebná sanácia okien na colnici

Nový vzhľad budovy v Ludwigshafene vzdáva hold minulosti a rešpektuje modernu

Farebná sanácia okien na colnici

Stará colnica v Ludwigshafene vždy priťahovala: kedysi pohľady moreplavcov a ich lode do bezpečného prístavu. Dnes priťahuje tých, ktorých to ťahá do manželstva. Alebo tých, ktorí chcú niečo oficiálne osláviť. Pretože kedysi "veľkovojvodská kúpeľná colnica"  prichýlila nielen miestnu radnicu, ale aj nádhernú zasadačku a výstavné miestnosti. Či už banket alebo slávnostné prijatie, seminár alebo školenie - vďaka architektonicky príkladnej sanácii a nákladnej prestavbe ponúka dnes stará colnica rámec pre príležitosti každého druhu.

 

Idylická poloha, hneď pri brehu Bodamského jazera, obklopená nádherným parkom, ponúka na túto zachovanú pamiatku nádherný pohľad - aj vďaka novej fasáde, pod ktorú sa koncom roka 2010 podpísala maliarska spoločnosť Kaupert z Ludwigshafenu. Vonkajší vhľad zvýrazňujú predovšetkým farebné okná a okenice. Pri ich sanácii nepripustil maliar žiadne kompromisy: s Pullex Renovier-Grund a vrchnou úpravou  s Pullex Color Weiss u okien a s Pullex Color Grün u okeníc priniesol  z palety ADLER vhodné farebné riešenie zapadajúce do kontextu mesta. 

 

Výsledok sa nedá prehliadnuť: vďaka novému náteru je takmer 200 rokov stará colnica  dnešným symbolom mesta Ludwigshafen. A ak v lete prídu stovky  výletníkov obdivovať umelecké dielo  Petra Lenka, ktoré je od roku 2008 aj miestom politikov, isto im padne pohľad aj na pekné okná.

Informácie o projekte
Objekt
Colnica Ludwigshafen
Investor
Mestský úrad Ludwigshafen
Použité produkty
Projektant
Mestský úrad Ludwigshafen
Realizácia
Maliarstvo Kaupert Farebný kontext mesta

Zum ADLER Online-Shop: