Wir verwenden Cookies, um Ihnen den bestmöglichen Service zu bieten. Durch die weitere Nutzung der Seite erklären Sie sich damit einverstanden. Weitere Informationen.
OK

Stoly pre večnosť

Nábytok z dreva Kauri prinesie kus večnosti do naších príbytkov.

Stoly pre večnosť

Drevo Kauri patrí ku vzácnym druhom drevín sveta.  Vyskytuje sa iba v jednej malej oblasti na severe Nového Zélandu. Aj keď sa v juhovýchodnej Ázii v hojnom množstve vyskytujú podobné dreviny, staré Kauri z  močiarov Nového Zélandu je niečo jedinečné, keďže ide o najstaršie drevo sveta. 

Z NAJSTARŠÍCH STROMOV SVETA...

Prírodné katastrofy spôsobili  pred tisíckami rokov vyhynutie stromov Kauri na Novom Zélande. Na severe krajiny sa uchovali v močiaroch -   30-, 40- alebo 50-tisíc rokov. 

Keď bolo drevo Kauri vyjmuté zo zeme, bol jeho vek  stanovený laboratóriami Univerzity v Aucklande metódou C14. Vďaka zakonzervovaniu v močiaroch neboli stromy ani zhnité a ani skamenelé - to robí z nich niečo zvláštne; čo aj umožňuje, že táto neobvyklá drevina môže  byť ďalej spracovaná. Firma „The WoodMine“ exportuje tento zázrak prírody až do Talianska, kde Riva 1920 v spolupráci s uznávanými architektami vytvára z neho skutočne umelecké diela. 

Kreativite architektov sa hranice nekladú. Majú k dispozícii netradičný materiál aj preto, že stromy sú tak veľké - strom Kauri má s až 9 metrami najväčší  obvod kmeňa. Okrem toho býva aj 70 m vysoký.    

… EXKLUZÍVNE KUSY NÁBYTKU

Pretože je tento materiál tak vzácny a exluzívny, vyrába z neho Riva 1920 obzvlášť jedinečné kúsky: stoly, ktorých dosky pozostávajú z jedného kusa a sú dlhé až 12 metrov. A aj tých 12 metrov je hraničnou hodnotou iba kvôli max. povolenej dĺžke transportného kontajnera, ktorý nesmie byť dlhší. Kto má tento klenot doma, získa aj veľkú hodnotu: tisícročné drevo Kauri  je neobnoviteľný materiál. Keď sa jeho zdroje minú, získa slovo  "jedinečný kúsok" úplne iný význam..  

 

Aby boli tieto jedinečné kusy nábytku čo najlepšie chránené, vyvinula firma ADLER pre firmu Riva 1920 zvláštny   Legno-Öl , volá sa „Olio Riva 1920“.  Vyzdvihne zlatú textúru dreva a stoly získajú odolnosť aj voči vode a špine. Tak sú takmer tak dobre zaopatrené, ako v močiaroch Nového Zélandu. 

Informácie o projekte
Objekt
Tische und Täfelungen aus Kauri-Holz
Realizácia
Riva 1920: www.riva1920.it

Zum ADLER Online-Shop: