Wir verwenden Cookies, um Ihnen den bestmöglichen Service zu bieten. Durch die weitere Nutzung der Seite erklären Sie sich damit einverstanden. Weitere Informationen.
OK

Najlepšie možné balenie

Pre kráľovnú zo zberateľských objektov

Najlepšie možné balenie

Ak je kniha najlepším možným zaobalením pre naše kultúrne dedičstvo, ako hovorí Johann Paschen, tak knižnice firmy Paschen  sú najlepším možným zaobalením pre knihu. Rodina Paschen z Wadersloh v Nemecku nevyrába knižnice náhodou, ale z tradície a presvedčenia. Toto presvedčenie znie: " knihy sú sko dobrí priatelia. A dobrí priatelia musia byť dobre ubytovaní". K tomu ponúkajú bratia Johann a Christian Paschenovci- konatelia spoločnosti v piatej generácii- všetky možné riešenia: individuálne, pekné, najvyššej kvality. Kto už raz videl "Paschen-Bibliotéku" , ten sa ani nebude diviť, že dokonca sám pápež Benedikt XVI.  si nechal svoju zbierku kníh v apoštolskom paláci "zaobaliť" bratmi z Wadersloh.

 

„Kniha je pre nás kráľovnou zo zberateľských objektov, pretože je najlepším možným obalom kultúrneho pokladu našich dejín" Johann Paschen

PRÁVO V PORIADKU

„Nevyrábame štandartné veci, ale špecializovali sme sa na riešenia šité na mieru" hovorí vedúci výroby Martin Brokemper.  Takým riešením na mieru je aj knižnica pre Seminár právnych vied v Juridiku univerzity v Münster. Bibliofilní vizionári firmy Paschen sa mohli predviesť na  14.000 metroch štvorcových a na troch poschodiach. Obzvlášť pekné na tom je to, že z výsledku, ktorý je  pekný i praktický zároveň, nemajú úžitok iba privilegované osoby, ale viac ako 3.000 študentov a študentiek. Tak to ale musí byť, pretože sa využíva deň čo deň, a nie iba výnimočne.  Regále, ktoré prinášajú poriadok do práva a ukrývajú poklad vedomostí seminára, merajú celkom 3.000 bežných metrov. Manufaktúra Paschen naviac naplánovala a zhotovila pre učeniachtivé osoby viac ako 300 miest k sedeniu.

 

Štýlovo sa dielo muselo prispôsobiť estetike Juridika. „ Úlohou bolo zachovať štýl 50-tych rokov 20. storočia. “hovorí Brokemper. To sa podarilo a napriek tomu knižnica pôsobí moderne- svojími prvkami v elegantnej bielej farbe a rovnými regálmi v prírodnom dube. Nadčasové a zároveň primerané dobe. 

TIE NAJLEPŠIE POVRCHY

Povrch hrá všeobecne u firmy Paschen významnú úlohu. Aj pre regále totiž platí samozrejme to isté, čo pre knihy: do úvahy prichádzajú len tie najlepšie možné zaobalenia!  „ Nachádzame sa  na vyššom piedestáli!" hovorí Johann Paschen, "povrchy tu musia byť  opticky bezchybné a zároveň príjemné na dotyk. “  Aby tento pocit nebol na úkor životného prostredia, stavila firma Paschen na vodné laky firmy ADLER. „ Z technického hľadiska sa kvôli ochrane životného prostredia  lakom na báze vody nedá vyhnúť ", je Brokemper presvedčený.  Zníženie kvality ale neprichádza do úvahy: vedúci výroby vypracoval spoločne s laboratóriami firmy ADLER vo Schwazi a technikmi firmy ADLER  priamo na mieste  riešenie na mieru. Má teraz UV-laky, ktoré sú zladené s jeho podmienkami a sú na báze vody. Teda laky, ktoré schnú pomocou ultrafialového svetla v najkratšom možnom čase. Pritom sa ale nelakuje na bežiacom páse, ale vždy všetky časti jednej knižnice spolu. Na fóliovanýa základovaný podklad stačí jedna vrstva UV- laku od firmy ADLER.  

V Juridiku Münster bol použitý  ADLER Pigmolux DC v stupni lesku G30  – pre vyvýšené prvky farebný odtieň biela.  Vlnovito tvarované regále tak vyzerajú ešte elegantnejšie a to prepožičiava váhe zákona určitú ľahkosť.

 

Povrchovými úpravami firmy ADLER a veľkou láskou k detailom  firma Paschen   svojimi dielami dokazuje: obal je veľmi dôležitý - a tým viac, čím je obsah cennejší! Aj keby to bol celý kultúrny poklad sveta!

Informácie o projekte
Objekt
Bücherei im Juridicum der Universität Münster
Projektant
Paschen & Companie GmbH & Co. KG

Zum ADLER Online-Shop: