Wir verwenden Cookies, um Ihnen den bestmöglichen Service zu bieten. Durch die weitere Nutzung der Seite erklären Sie sich damit einverstanden. Weitere Informationen.
OK

Vináreň v dube

Stretnutie ducha vína s duchom času

Vináreň v dube

Víno je prírodný produkt. Tak pravý, tak jednoduchý, tak geniálny, že už stáročia sa na jeho podstate nič nezmenilo: slnečný svah, zdravý vinohrad a vinár, ktorý rozumie remeslu- viac nepotrebuje. V jeho kvapkách je ukrytá povaha krajiny, v ktorej vyrástlo. V severovýchodnej vinárskej štvrti to sú: široké údolie lemované lesmi a vínnymi sklepmi, príkre skalné previsy a vinice, kam len oko dovidí. Nad všetkým kraľuje zrúcanina hradu Falkenstein. Tu, kde je pre ducha vína všetko splnené, spája vináreň Stadler ducha času s duchom vína a udáva nové rozmery vinárskej architektúry.

13° STUPŇOV K HRADU

Zvonka pôsobí táto moderná ale usporiadaná stavba ako nová interpretácia hradnej ruiny, ktorá sa týči v pozadí. Život mu však nevdýchli rytieri a hradné panie, ale vinohradnícka rodina a ich hostia. " Našou hlavnou myšlienkou bolo priblíženie sa podobe hradnej ruiny.Tá vyniká na pozadí  pod uhlom pohľadu 13°" hovorí Marcus Spitzbart, ktorý  s pomocou architektov a majstrov preniesol vzdušný zámok do žijúcej podoby. Architektonicky sa vinie hore smerom k zrúcanine. K ceste je otočený tou užšou stranou, ktorá je dlhá iba 7 metrov.

JEDINEČNÝ NÁPAD

Keďže je vináreň žijúcim, otvoreným miestom, záleží predovšetkým na tom, aby viaceré úžitkové možnosti boli harmonicky skombinované - a plynulo prepojené. Priestranná predajná a ochutnávková miestnosť, 65 miest vo vínnom sklepe  ako aj 5 hosťovských izieb sú v novostavbe integrované na troch podlažiach. Architektúra je moderná a priama - a predsa toľko prekvapivých nápadov: úplne sama vymyslela firma Spitzbart rampu schodiska vykladanú kameňmi. Perfektne sa hodí k prezentácii vín a zároveň spája predajňu s vínnym sklepom.

100PERCENT PRÍRODNÉHO DUBA

Domáci vápenec  sa zakorenil do nie menej dôležitého materiálu tejto modernej budovy situovanej v dávnovekej krajine, a to dubového dreva. Od rampy schodiska až po jedálenské stoly, od vitrín ku vínnym regálom, od schodiska až k posteliam apartmánov, od okien až po konferenčné stolíky : dubové drevo. A nad tým všetkým ochranná povrchová úprava od ADLER-a. "Rozhodli sme sa pre ADLER PUR-Strong. Ten je v prvom rade lakom na schody, no pre náš namáhaný nábytok tiež ideálny, pretože je obzvlášť odolný voči poškriabaniu a vode" hovorí Marcus Spitzbart. PUR-Strong  je plnivý a ako lak na schody je odolný voči oderu. Tu môžu hostia vínne džbány položiť bez toho, aby si to drevo odnieslo.

 

 

"Víno je to pravé stelesnenie ducha prírody"Friedrich Hebbel

Informácie o projekte
Objekt
Vináreň Stadler
Investor
Rodina Stadler
Použité produkty
Projektant
Spitzbart

Zum ADLER Online-Shop: