We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. Find out more.
OK

Stavať s históriou: Hotel vo viedenskom „Palais Hansen“

Stavať s históriou: Hotel vo viedenskom „Palais Hansen“

 Ringstraße je symbolom Viedne, leskom cisárstva, rakúskej kultúry. Pri jej zrode stál cisár František Jozef I. Dnes je súčasťou svetového kultúrneho dedičstva a menodarcom svojského kultúrneho štýlu - „Ringstraßenstil“. Najrázovitejšou budovou obdobia tzv.„Schottenring“ je palác Hansen, nádherná budova z obdobia neorenesancie. Bol navrhnutý Theophilom Hansenom ako hotel na výstave v roku 1873, ale nikdy nebol na tieto účely využívaný. Až doteraz.

OCHRANA PAMIATOK, SEBAVEDOMÝ ŠTÝL, KOMFORT

V predchádzajúcich dvoch rokoch bol  palác Hansen šetrne prebudovaný, aby sa urobilo zadosť jeho pôvodnému určeniu. Do dedičstva od Theophila Hansena vstúpil architekt Boris Podrecca.  Na 25.655 štvorcových metroch tak vďaka revitalizácii tejto chránenej pamiatky vznikol hotel reťazca Kempinski- Palais Hansen so 152 izbami, dvoma reštauráciami, jedným elegantným nočným barom a  rozsiahlymi  Spa-priestormi. Vo štvrtom poschodí a v podkroví bolo okrem iného vybudovaných 17 exkluzívnych mezonetových bytov, z toho 4 sú spojené s nádhernými kupolami v strednej časti paláca.  Hnacími motormi pri počiatku tohoto prerodu boli ochrana pamiatky, zachovanie štýlu a exkluzívny komfort  pre budúcich hostí.

V NASADENÍ MNOHÍ ADLER-ZÁKAZNÍCI

Za prestavbu bola zodpovedná firma PORR AG. Pri otvorení jej generálny riaditeľ Karl-Heinz Strauss povedal: „ Podmienky ochranárov pamiatok ako aj veľkosť projektu ukrývali mnohé požiadavky. Rád by som touto cestou pogratuloval celému týmu, že sa s Know-how, profesionalitou a krativitou postavil k zadaniu tak, aby vyhovel všetkým kladeným požiadavkám“. Tento tým tvorili predovšetkým remeselníci, z ktorých mnohí sú zákazníkmi firmy ADLER a tak aj mnohé  laky a povrchové úpravy  pochádzajú práve z Tirolska:

OKNÁ ZO SMREKU

Nespočetné množstvo okien pre tento veľký palác vyrobil výrobca okien Hessl z regiónu Mühlviertel. Pri chránených pamiatkách sú práve okná obzvlášť citlivým faktorom! Okná sú tu zo smreku. Drevo je najstaršou overenou surovinou pre okenné rámy s obzvlášť dlhou životnosťou – špeciálne vtedy, ak je chránené vysokohodnotnými  ADLER-povrchovými úpravami na okná , ako tomu bolo u budovy Palais Hansen. Aj perfektné prispôsobenie farby historickej fasáde bolo s partnerom, ako je ADLER, pre firmu Hessl bezproblémovou záležitosťou.

KÚPEĽŇOVÝ NÁBYTOK V LESKU PERÁL

Ďalší skvost v povrchových úpravách pre tento hotel vyhotovili stolári z firmy Valijan z bulharskej Sofie. Pre kúpeľňové skrinky bol želaný obzvlášť silný perleťový efekt, ktorý bol tiež realizovaný s pomocou lakov ADLER. Takýto efekt si vyžaduje perfektné spracovanie na jemno vybrúsených MDF doskách: dve vrstvy ADLER PUR-Isofüller pre vytvorenie perfektného podkladu, farbiaca vrstva ADLER Pigmopur v odtieni RAL-1013, perlová biela, potom jedna vrstva ADLER Perleffekt ako aj jedna bezfarebná, lesklá vrchná vrstva s  ADLER Legnopur v stupni lesku  G70 vytvorili jagavý výsledok, ktorý ku tomu pravému palácu patrí. Celý objekt hotela Kempinski -  Palais Hansen je jedno žiarivé miesto, v ktorom si hostia z celého sveta  vychutnávajú viedenskú veľkoleposť z čias cisárstva spolu s jeho luxusom. Bývať vo Viedni ako Sissi a Franz – čo krajšie môže byť?

 

Informácie o projekte
Objekt
Palais Hansen, Wien
Investor
PORR AG
Použité produkty

Zum ADLER Online-Shop: