We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. Find out more.
OK

Showroom ako iniciátor záujmu

Showroom ako iniciátor záujmu

Predvádzacie miestnosti žiaľ nie sú samozrejmosťou, nie je ich veľa. Pritom je pre stolárov stále prínosnejšie, keď svoju prácu a schopnosti ukážu zákazníkom na vlastné oči. Jednoduché to ale nie je. Pretože  to predložiteľné býva často zastrčené za najzadnejším rohom, miesto zostane akurát tak pre pár zaprášených vzoriek , katalogy a obrázky s referenciami sa vždy musia hľadať. Miestnosť je raritou, to vedia všetci. Stolárstvo Katzmaier urobilo z núdze cnosť. „Hľadali sme možnosť, ako byť pre zákazníkov lákavejším", žiari Ing. Rita Katzmaier. „Pre toto sa ponúkala doteraz zle využiteľná miestnosť v našom kancelárskom trakte.“ . Klasický sklad. Ibaže dnes sa to už nedá ani rozoznať. Bývalý sklad  udivuje hostí ako prezentačná miestnosť.

SKLAD-KUCHYŇA

Veľkou, zozadu podsvietenou sklenenou stenou  sa nám podarilo úplne zmeniť charakter miestnosti, ani stopa po sklade“, hovorí Katzmaier. Miestnosť fascinuje prekrásnou panorámou idylického Reichenthalu – skoro ako pohľad z okna. Kolektív  „Katzmaierovcov" tam chce ukázať, čo všetko je možné vyrobiť z rôznych materiálov za pomoci kreatívnych nápadov: „Najväčšie  čelá sme nalakovali s krémovým ADLER Pigmopur  a pomocou ADLER Legnopur G90 im dodali lesk. Na to prišla ešte jedna vrstva ADLER PUR-Antiscratch HQ pre zvýšenie odolnosti a odolnosti voči poškriabaniu“, popisuje  stolárka, ktorá pred 10 rokmi prevzala podnik po rodičoch. Teraz sa ona a jej tím často stretáva za srdcovkou novej miestnosti: veľkým, variabilným stolom, ktorý zaujme  kombináciou buka a dymového duba. „Dielce sme olemovali novým spôsobom, aby sme nestratili nádherný efekt prírodných dýhových okrajov“, vysvetľuje Katzmaier. Sviežo-drzá kombinácia jednej hladkej a jednej nápadnej dreviny sa použila aj na ostatnom  nábytku- a taktiež bola prelakovaná s ADLER Legnopur G90.

MALÉ TAJOMSTVÁ

Vznikla aj modelová kuchyňa vybavená všetkými súčasnými rafinovanosťami, ktorá sa ale hodí aj pre prácu:  špičkoví kuchári tu už ukázali svoje umenie. „ Miestnosť neplní iba čisto predvádzací účel, ale je aj miestom pre hostí a zákazníkov, pre rozhovory a príjemné večerné posedenia, takže na všetko možné“, usmieva sa Katzmaier. Mimochodom, pri takých príležitostiach neočakávajú návštevníci iba kulinárske prekvapenia: „Za veľkými posuvnými stenami sa ukrývajú malé ukážkové kóje, ktoré ukazujú rôzne  detaily bývania", hovorí domáca. Jeden výklenok tak predstavuje akoby kúsok spálne z borovice. „S ADLER PUR-Naturmatt sme tu mohli prirodzenosť dreva ešte viac zhodnotiť“, básni Katzmaier. Básnia ale aj zákazníci- zmiešaná  Kombi-miestnosť  robí to, čo má: radosť z jej zriadenia! 

Informácie o projekte
Objekt
Schauraum der Tischlerei Katzmaier
Použité produkty
Realizácia
Tischlerei Katzmaier

Zum ADLER Online-Shop: