Wir verwenden Cookies, um Ihnen den bestmöglichen Service zu bieten. Durch die weitere Nutzung der Seite erklären Sie sich damit einverstanden. Weitere Informationen.
OK

Sen o bielych schodoch - ako do neba

http://www.adler-lacke.com/typo3/alt_doc.php?returnUrl=mod.php%3F%26M%3Dweb_list%26id%3D38&edit[tx_references][362]=edit#

Sen o bielych schodoch - ako do neba

Je veľa druhov schodísk. Priamočiare, krivočiare, jednoramenné, pilierové, vretenové.. Najvyššou výzvou sú vyčnievajúce schody: ako voľne visutý  tu každý schod vyčnieva zo steny. Stupne sú zredukované na absolútne minimum a pútajú svojou ľahkosťou a eleganciou. Ukážkový kúsok takéhoto náročného druhu schodiska vyrobila firma Thomaseth z južného Tirolska. Nachádzajú sa v  jednom rodinnom dome v meste Corvara a tieto vskutku nebeské schody vedú do vyšších sfér.

ŠTÍHLE A PEKNÉ

Mladý pár architektov si svoj dom  naplánoval sám a preto mali ich predstavy veľmi konkrétnu podobu. Každý stupeň schodu šírku 1,2 metra a len takú hrúbku, aká je nevyhnutná. Také bolo želanie DI Birgit Kostner a DI Oliver Dullnig. Želanie, ku ktorému Stefan Thomaseth a jeho spolupracovníci pristúpili s maximálnou vynaliezavosťou a vysokou profesionalitou: „Od obvyklých, drahých kovových konštrukcií sme upustili a vyskúšali nový kotviaci systém“, hovorí Thomaseth. Boli potrebné nákladné záťažové testy, v nich ale nová metóda bravúrne obstála.  Každý stupeň je úzky iba 7 cm - no napriek tejto ľahkosti je skalopevne zakorenený v betónovej stene. Bez toho, aby bolo vidno čo len jediné upevnenie.

BIELA ODOLNOSŤ

Apropos vidno: oči pritiahne ich biela farba. V štýlovej bielej perfektne zapadnú do moderného interiéru architektky. Tak isto ako aj kuchyňa a steny vytvára pekný kontrast k tmavej drevenej podlahe. Biela farba je veľmi odvážna na schodoch, ktoré denne do slova a do písmena  prichádzajú do styku s topánkami. „Preto bola potrebná obzvlášť robustná povrchová úprava. MDF-dosky sme dva krát vyplnili s ADLER PUR-Spritzfüller bielym (odtieň RAL 9016). Na to prišli dve vrstvy pigmentovaného laku ADLER Pigmopur G50, taktiež v RAL 9016. A o tak potrebnú odolnosť silno zaťažovaných plôch  sa postarajú dve vrstvy priehľadného laku ADLER PUR-Strong v stupni lesku G30“, vysvetľuje Thomaseth. Rád pracuje s ADLER-om, „pretože servis, ktorý sa nám dostáva prostredníctvom poradcu Attilio Fuchs firmy Nordwal, je jednoducho výnimočný. S ním iní výrobcovia lakov krok nedržia.“

RUKOPIS REMESELNÍKA

Málokto dokáže držať krok aj so skúsenosťami firmy Thomaseth: toto stolárstvo z Kastelruth sa na vysokohodnotné, individuálne schodiská špecializuje už 26 rokov. Pre každé spojenie dvoch poschodí vyhotoví tento 5-členný kolektív jedinečné riešenia, predstavy a želania všetkých zákazníkov sú prepojené s každým krokom od plánu cez výrobu a lakovanie až po montáž. Láska k detailu a remeselná zručnosť dodá každému projektu osobný podpis. Preto sú schodiská Thomaseth tak želané. Jeho dielne nájdete od  Reggio Calabria až po Frankfurt. A neustále napredujú!

Informácie o projekte
Objekt
Treppe, Einfamilienhaus IT
Použité produkty
Realizácia
Treppenbau Thomaseth

Zum ADLER Online-Shop: