We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. Find out more.
OK

Sen o bielych schodoch - ako do neba

http://www.adler-lacke.com/typo3/alt_doc.php?returnUrl=mod.php%3F%26M%3Dweb_list%26id%3D38&edit[tx_references][362]=edit#

Sen o bielych schodoch - ako do neba

Je veľa druhov schodísk. Priamočiare, krivočiare, jednoramenné, pilierové, vretenové.. Najvyššou výzvou sú vyčnievajúce schody: ako voľne visutý  tu každý schod vyčnieva zo steny. Stupne sú zredukované na absolútne minimum a pútajú svojou ľahkosťou a eleganciou. Ukážkový kúsok takéhoto náročného druhu schodiska vyrobila firma Thomaseth z južného Tirolska. Nachádzajú sa v  jednom rodinnom dome v meste Corvara a tieto vskutku nebeské schody vedú do vyšších sfér.

ŠTÍHLE A PEKNÉ

Mladý pár architektov si svoj dom  naplánoval sám a preto mali ich predstavy veľmi konkrétnu podobu. Každý stupeň schodu šírku 1,2 metra a len takú hrúbku, aká je nevyhnutná. Také bolo želanie DI Birgit Kostner a DI Oliver Dullnig. Želanie, ku ktorému Stefan Thomaseth a jeho spolupracovníci pristúpili s maximálnou vynaliezavosťou a vysokou profesionalitou: „Od obvyklých, drahých kovových konštrukcií sme upustili a vyskúšali nový kotviaci systém“, hovorí Thomaseth. Boli potrebné nákladné záťažové testy, v nich ale nová metóda bravúrne obstála.  Každý stupeň je úzky iba 7 cm - no napriek tejto ľahkosti je skalopevne zakorenený v betónovej stene. Bez toho, aby bolo vidno čo len jediné upevnenie.

BIELA ODOLNOSŤ

Apropos vidno: oči pritiahne ich biela farba. V štýlovej bielej perfektne zapadnú do moderného interiéru architektky. Tak isto ako aj kuchyňa a steny vytvára pekný kontrast k tmavej drevenej podlahe. Biela farba je veľmi odvážna na schodoch, ktoré denne do slova a do písmena  prichádzajú do styku s topánkami. „Preto bola potrebná obzvlášť robustná povrchová úprava. MDF-dosky sme dva krát vyplnili s ADLER PUR-Spritzfüller bielym (odtieň RAL 9016). Na to prišli dve vrstvy pigmentovaného laku ADLER Pigmopur G50, taktiež v RAL 9016. A o tak potrebnú odolnosť silno zaťažovaných plôch  sa postarajú dve vrstvy priehľadného laku ADLER PUR-Strong v stupni lesku G30“, vysvetľuje Thomaseth. Rád pracuje s ADLER-om, „pretože servis, ktorý sa nám dostáva prostredníctvom poradcu Attilio Fuchs firmy Nordwal, je jednoducho výnimočný. S ním iní výrobcovia lakov krok nedržia.“

RUKOPIS REMESELNÍKA

Málokto dokáže držať krok aj so skúsenosťami firmy Thomaseth: toto stolárstvo z Kastelruth sa na vysokohodnotné, individuálne schodiská špecializuje už 26 rokov. Pre každé spojenie dvoch poschodí vyhotoví tento 5-členný kolektív jedinečné riešenia, predstavy a želania všetkých zákazníkov sú prepojené s každým krokom od plánu cez výrobu a lakovanie až po montáž. Láska k detailu a remeselná zručnosť dodá každému projektu osobný podpis. Preto sú schodiská Thomaseth tak želané. Jeho dielne nájdete od  Reggio Calabria až po Frankfurt. A neustále napredujú!

Informácie o projekte
Objekt
Treppe, Einfamilienhaus IT
Použité produkty
Realizácia
Treppenbau Thomaseth

Zum ADLER Online-Shop: