Wir verwenden Cookies, um Ihnen den bestmöglichen Service zu bieten. Durch die weitere Nutzung der Seite erklären Sie sich damit einverstanden. Weitere Informationen.
OK

Návštevné centrum

Chutná SoľnoČasová cesta

Návštevné centrum

DRAHOCENNÝ POKLAD V BERCHTESGADEN

B ako Baňa, B ako Berchtesgaden, B ako Barz. Jedno písmeno, tri významy, ktoré spája  jeden význam. Význam, ktorý má pôvod  hlboko v hore. Soľ-korenie života, ktoré sa už po stáročia, od roku 1517 ťaží z hlbín hory Haselgebirge.

MYSTICKÝ

Biele zlato doposiaľ nestratilo nič zo svojej fascinácie.Tak ako aj namáhavá práca  v bani. Návštevníci soľnej komory Berchtesgaden to môžu prežívať po desaťročia. Od Turíc 2007 nielenže prenikajú pod zem, ale aj do novej dimenzie. Banske múzeum prešlo kompletnou prestavbou. O tú sa zaslúžil odborník na svet zážitkov- architekt Mathis Barz. On sa spolu s André Hellerom podpísal aj pod krištáľový svet Swarowski,alebo aj pod Viedenské obrovské koleso. A tak sa niet čo diviť, že z banského múzea nie je žiadna fádna túra do hĺbky, ale  mystická SoľnoČasová cesta.

KUBICKÝ

Výlet do tejto "pokladnice ľudstva" začína už pred vchodom:  kubické štruktúry pokrývajú pochôdznu strechu ako veľké soľné kryštály. Táto látka kvitne  na rohoch budovy, zanecháva trblietavé čiary na sklenenj fasáde. Transparentné a  čisté formy určujú aj  život dnu. Tu museli nájsť svoje miesto rozličné prvky - od pokladne cez šatňu až po soľný obchod.  Tie spája svižná úprava s teplými farebnými odtieňmi a zodpovedajúcimi povrchmi: vinie sa tu asi 70 m dlhá lavica za ktorou je informáciami pokrytá zadná stena.

FANTASTICKÝ

Tento nádherný kúsok a všetky ostatné rafinovanosti boli vyhotovené dielňou Holzmanufaktur Auer, taktiež expertom na veľké a náročné projekty. " Povrchy boli lakované s ADLER PUR-Natureffekt a ADLER Pigmopur v červených a šedých odtieňoch" hovorí Heinrich Auer  z innsbruckej dielne. Vďaka harmonickému farebnému vyhotoveniu vznikla pôsobivá kulisa pre cenný dar zeme.  Laky ADLER boli teda opäť doslova a dopísmena soľou v polievke! Fotky: Mathis Barz

 

Informácie o projekte
Objekt
Návštevné centrum Soľná baňa Berchtesgaden
Investor
Banské múzeum Berchtesgaden
Použité produkty
Projektant
Mathis Barz
Dokončenie
2007
Realizácia
dielňa Holzmanufaktur Auer

Zum ADLER Online-Shop: