Wir verwenden Cookies, um Ihnen den bestmöglichen Service zu bieten. Durch die weitere Nutzung der Seite erklären Sie sich damit einverstanden. Weitere Informationen.
OK

Mobilné miesto

Modrý zázrak : veľa miesta v malom priestore

Mobilné miesto

Dosiahnuť aj skoro nemožné, ako vrcholky hôr alebo ako kapitán Kirk takmer každé miesto na svete - dávny sen ľudstva. A možno aj sen dvoch mladých architektov z Grazu, ktorí ho premenili na skutočnosť naozaj originálnym spôsobom: Christian Reschreiter a Matthias  Gumhalter vyčarovali úplne jednoduché hotelové izby tam, kde predtým neboli - jedno či pri brehu Dunaja alebo na vrcholku hory. Motto znie: "Dosiahnuť maximum pohodlia s minimom prostriedkov". Názov futuristického projektu:Minimal Housing im Hypercubus.

MINIMALIZMUS

Ponúka všetko, čo cestujúci potrebuje: posteľ, kúpeľnu s WC, kuchynku, obývací  a odkladací priestor. Toľko ako všade inde. A architekti Christian Reschreiter a Matthias Gumhalter zo štúdia Architektur- und Design-Büro WG3 to všetko  dosiahli na necelých 7 štvorcových metroch podstavy. Úžitková plocha je ale zväčšená na skoro 19 štvorcových metrov. Z vonka vyzerá toto čaro ako modro osvetlený mnohouholník, zvnútra je to vysokomoderný obytný priestor a ozajstný priestorový zázrak. Žiadna stena nezostala nevyužitá, žiadny milimeter nebol stratený.Umožnili to tri výškové úrovne.

 

V prvej sa nachádza kúpeľňa a WC. Aj prechod do úrovne 2 je samozrejme využitý a ukrýva malú kuchynku. O dva schody vyššie, v úrovni 2 sa otvára úžasne priestranný obývací priestor. Odtiaľ je romantický prechod do spálne s francúzskou posteľou. Odkladacie priestory pre batožinu a miesto pre elektrické prístroje objavia obyvatelia toho hyperkubusu pod úrovňou 2.

 

Pri všetkom tom minimalizme je vnútorné vybavenie na vysokej kvalitatívnej úrovni. O tom svedčia aj nátery z kuchyne ADLER. Architekti Christian Reschreiter a Matthias Gumhalter sú aj vyučení stolári. Toto povolanie, vytúžené ešte v časoch škôlky prispelo k tomu, že majú zvlášť vysoko vyvinutý zmysel pre vysokohodnotné povrchy. Drevo použité v interiéri chráni a krášli Lignovit Interior UV100 v elegantnom bielom odtieni Mont Blanc 18. Štýlové fialové akcenty v kuchyni a prechodové stupne  zaistilo duo ADLER PUR-lakov Pigmopur a Legnopur.

MOBILITA

Nielen interér je geniálny:odhliadnuc od priestorového zázraku  je hyperkubus totiž aj "polohový" zázrak. Pretože on je niečo podobné ako stan Nomádov - postavia ho tam ,kde je práve potreba. " Výhodou hyperkubusu je, že sa dá postaviť aj tam, kde klasický hotel nikdy stáť nemôže" hovorí  Matthias Gumhalter. Nutná je len zodpovedajúca infraštruktúra  s vodou, kanalizáciou a elektrinou. V úplne výnimočných prípadoch by mohol hyperkubus fungovať aj sebestačne : s nádržou na vodu a solárnou energiou - podľa toho, kde je sezóna a potreba. Niet sa čo čudovať, že už mnohí prevádzkovatelia turistických zariadení prejavili záujem : od prevádzkovateľov cyklotrás a lanoviek až po viedenských hoteliérov. Preto chce WG3-Team rozbehnúť sériovú výrobu týchto hyperkubusov. "Prototyp sme naplánovali a vyrobili behom 2,5 mesiaca. Je nám jasné, že tu a tam sú možné vylepšenia. Ale kým pôjde hypercubus do výroby, bude perfektný" sľubujú architekti.

Informácie o projekte
Objekt
Hypercubus
Investor
Christian Reschreiter Matthias Gumhalter
Použité produkty
Projektant
Christian Reschreiter Mattias Gumhalter
Realizácia
Architektur- a Design-Büro WG3

Zum ADLER Online-Shop: