Wir verwenden Cookies, um Ihnen den bestmöglichen Service zu bieten. Durch die weitere Nutzung der Seite erklären Sie sich damit einverstanden. Weitere Informationen.
OK

Divadlo v novom šate

Nový vzhľad fasády a interiéru

Divadlo v novom šate

CESTA DO DIVADELNÉHO SVETA V NOVOM ŠATE

Tieto dosky znamenajú nielen svet - prinášajú nám svet zo všetkých uhlov pohľadu priamo pred dvere. A otvárajú nám oči pre jeho diaľky. Z tohto pohľadu sa cesta do divadla rovná ceste do nového vesmíru. A tu sa predsa ponúka, aby sme to zinscenovali zodpovedajúcim spôsobom - tak, ako to urobil architektonický ateliér t-hoch-n pre výnimočný chrám múz v západnom Weinviertelu. Vytvorili vhodný rámec pre pohyb tela a ducha v umeleckom priestore. Pomocou lákavých prvkov a usporiadaním, ktoré ukazujú cestu.

PRESTAVBA

Na starom statku v Guntersdorfu, neďaleko hraníc s Českom, mal od polovice 80. rokov svoj domov Theater Westliches Weinviertel (TWW - Divadlo západnej vinárskej štvrte). Zaoberalo sa malými javiskovými formami, kabaretom, kritickým mládežníckym divadlom. Lenže niekdajší statok raz prestal stačit rastúcej profesionalite a nárokom tímu nadšených hercov a bolo treba vykonať prestavbu. Najpresvečivejšie riešenie pre ňu ponúkol pri verejnej architektonickej sútaži ateliér "t-hoch-n" spoločne s miestnym projektantom Franzom Fellingerom ml.

PODSTATA

Vznikol neprehliadnuteľný kultúrny stánok, ktorý cez svoju modernosť ladí s podstatou historickej stavby. Ako príslovečná niť sa celou budovou tiahne červená stuha - od nových, teraz velkoryso riešených šatní hercov, cez priestory dielne a kostymérstva až po javisko v niekdajšom sklade sena. Stolárstvo Füchsl z Glötzingu, ktoré zákazku realizovalo, k tomu použilo lazúru pre interiéry ADLER Innenlasur v odtieni výdatne červenej H116 "Srdce". Pre exteriéry sa ponúkal produkt ADLER Lignovit-Color .

ZNAMENIE

Vďaka farebnému riešeniu, pripomínajucému starú divadelnú tradíciu a jasnej formulácii dosiahlo teraz TWW jedno. Pri ceste rozsiahlou dedinskou ulicou sa nedá prehliadnúť : "smelo vyčnievajúci prístrešok pri úzkom vchode ku divadlu dáva nápadné znamenie smerom k ulici", vyzdvihuje architekt Peter Wiesinger. Vedie tadiaľ úplne zastrešená cesta. Všetci návštevníci tak môžu - prakticky pod červeným "kobercom" - prejsť divadlom suchou nohou a spoznať ho, porozprávať sa s hosťami a umelcami, vzájomne sa stretávať. Až na koniec - na javisko. Alebo skôr na začiatok.

Informácie o projekte
Objekt
Theater Westliches Weinviertel (TWW)
Použité produkty
Projektant
Architektonický atelier t-hoch-n a projektant Franz Fellinger ml.
Dokončenie
2008
Realizácia
Stolárský závod Füchsl, Glötzing

Zum ADLER Online-Shop: