We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. Find out more.
OK

Vila v toskánskom duchu

Príjemná atmosféra zaručená

Vila v toskánskom duchu

ZASTARALÁ ARCHITEKTÚRA MIESTO HIGH-TECH STAVIEB

Pohyb. Žiadny výraz nevystihuje život Helmuta Pernerse lepšie. A nie je to len miernym stúpaním a klesaním jeho domoviny - Štajerskej vysočiny. Rovnako rozmanité ako jeho pôvod a domovina sú jeho projekty: vznášajúce sa bazény s nekonečnou hranou, veľkoryso navrhnuté záhrady, päťhviezdičkové "skrýše" s "príjemnou energiou". To všetko má jedno spoločné: architektúra musí "poľudšťovať". "Hightech je v poriadku, len sa musí podávať v správnych dávkach. Keď je jej príliš, potom je architektúra tak studená, že sa v nej nikto necíti príjemne. Architektúra musí žiť."

OBYTNÁ USADLOSŤ S CHARAKTEROM POHODY

Obytným domom, realizovaným v roku 2007 na Štajerskej vysočine, sa Pernerovi podaril geniálny ťah. Investor - štajerský podnikateľ - sa zamiloval na dovolenke v Toskánsku: "túto a žiadnu inú!" Tým nemyslel nejakú ohnivú Talianku, ale vilu. Musela to byt toskánska atmosféra pre Štajerskú domovinu. Boli zbúrané štyri staré statky, mŕtve smrekovcové drevo bolo prebudené k novému životu. Pomocou produktov ADLER sa podarilo vytvoriť súlad medzi starými a novými doskami a trámami: Pullex Silverwood vo farbe starej šedi a bezfarebný dodáva jednotný vzhľad a uchováva vidiecky pôvab a charakter. Medzi tou kopou dreva presvitá trocha muriva - natretá farbou na fasády s obsahom minerálov a silikátov ADLER Tirokat vo farebnom odtieni Flair, aby vietor, počasie, plesne a sinice nemali šancu.

 

"Aj v interiéri vily zanecháva značka ADLER svoje stopy", vysvetluje Andreas Schinnerl zo stolárstva Feldgrill, ktoré zákazku realizovalo. "Všetky viditeľné obloženia zo smrekového dreva boli povrchovo upravené lazúrou pre interiéry ADLER Innenlasur vo farebnom odtieni lipa." A 1900m² plôch stien bolo omietnuté produktom ADLER Tiromin RAL 9001.

ČISTÁ PRÍRODA

Tehla, prírodný kameň a veľa dreva. Pri stavbe usadlosti sa používali predovšetkým prírodné stavebné materiály, úplne podľa vyznania projektanta: "úcta k prírode a jej darom je pre mňa velmi dôležitá". Architektúra, ktorá je v symbióze s prostredím a krajinou. A toho sa zúčastní -ako perfektný partner - ADLER. Zemité a poctivé. Ako Helmut Perner.

Informácie o projekte
Objekt
Obytný dom na Štýrskej vysočine
Investor
súkromný
Použité produkty
Projektant
Helmut Perner, architektur.64 ZT GmbH
Dokončenie
2007
Realizácia
Stolárstvo Feldgrill

Zum ADLER Online-Shop: