We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. Find out more.
OK

Pasívny obytný komplex Samer Mösl

Zlato pre Silverwood

Pasívny obytný komplex Samer Mösl

INOVAČNÉ BÝVANIE

93 prihlášok, desať nominácií a nakoniec štyri ocenenia. Koncom mája bola vo Viedni udelená štátna cena za architektúru a trvalú udržateľnosť. Vyznamenané boli projekty, ktoré vzájomne kombinujú náročné stavebné umenie a technológiu výstavby, chrániacu zdroje. " Velkolepé príklady v súťaži jasne ukazujú, že je téma trvalej udržateľnosti stále príťažlivejšia a stále vo väščej miere stimuluje stavbárov k vytyčovaniu si nových štandartov", vysvetlil minister životného prostredia Niki Berlakovich pri udeľovaní cien.

VYZNAMENANÉ ZARIADENIE

Do štvorice víťazov patrí aj obytný komplex Samer Mösl v Salzburgu - so 60-timi obytnými jednotkami najväčší niekoľkoposchodový pasívny obytný komplex v Rakúsku.

 

Stavba podľa poroty dokazuje, že dobrá architektúra a ekologicky šetrná stavba je možná aj v medziach daných sociálnou obytnou výstavbou. Používanie betónu sa obmedzuje na suterén a časť schodov. Vonkajšie steny sú výrobené z celulózy prefabrikovaných izoláciou a paropriepustých prvkov drevenej rámovej konštrukcie.

 

Inovačný obytný komplex v Salzburgu postavila spoločnost Meiberger Holzbau z Loferu. Povrchová úprava byla vykonaná produktami ADLER: Pullex Silverwood a zabraňuje "tienistým stránkám slnka" premeniť fasádu na nevzhľadnú šeď. Cez 4 000 litrov inovačnej impregnačnej lazúry zaisťuje jednotný efekt starej hnedej patiny. Gratulujeme víťazovi a samozrejme sa radujeme spolu s nim!

 

Ďalšie referencie s lazúrami Pullex Silverwood:

Vila v toskánskom duchur

Informácie o projekte
Objekt
Pasívny bytový komplex Samer Mösl, Salzburg
Investor
Heimat Österreich gemeinnu?tzige Wohnungs- und Siedlungsges.mbH
Použité produkty
Projektant
sps- architekti zt gmbh
Realizácia
Meiberger Holzbau, Lofer

Zum ADLER Online-Shop: