Wir verwenden Cookies, um Ihnen den bestmöglichen Service zu bieten. Durch die weitere Nutzung der Seite erklären Sie sich damit einverstanden. Weitere Informationen.
OK

Dom na strome ako hotelová izba

Milostné šťastie vo vzdušných výškach

Dom na strome ako hotelová izba

Niekedy píše život komické príbehy. Tu opravuje jeden hoteliér so svojimi známymi strechu, zo špásu sa vysadí so žeriavom na 300-ročný strom susediaci s hotelom a potom do neho udrel blesk. Nie, samozrejme tak to nebolo- ale ako tam sedel, napadla ho myšlienka. „ Prečo sa o tento pohľad nedelím s mojími hosťami?“ povedal si a sníval ho hotelovej izbe na strome. Dva roky, veľa behaní po úradoch a z izby na strome sa stal naozajstný dom na strome.

 

Od júna 2011 môžu zaľúbenci svoje šťastie prežívať vo výškach v  Hotel Prechtlhof .Cez drevené schody sa hostia dostanú do prvej úrovne, kde sa nachádza malá izbietka s malou kúpeľňou vrátane sprchy. Siedme nebo je ale až o poschodie vyššie, v korune stromu. Tam je strešná terasa s vlastnou vaňou, kde sa dajú prežiť romantické chvíle vo dvojici s výhľadom na staré  mesto  Altenbach.

 

Pri zriaďovaní tohto domu na strome  dbal stavebník  na ochranu starej lipy.  Strom musel prísť o zopár konárov, ale inak nebol poškodený. Preto projekt zveril  špeciálne do rúk  Firmy Holzbau Rauter z Feld am See. Z tohto komplikovaného , ale vydareného výtvoru sa môžu hostia denne presvedčiť, že jedno či v izbe alebo na terase-strom je všade okolo a v každom čase.

 

Pre hniezdočko lásky bolo použité drevo zo smrekovca. Výhodou tohto ihličnatého dreva je jeho robustnosť. Aby bolo dostatočne chránené pred vplyvmi počasia, tmavými fľakmi a zašednutiami, bolo povrchovo upravené  s ADLER Pullex Holzöl v odtieni Natur. Trojnásobná UV ochrana sa na dlhú dobu postará o to, aby  sa ešte mnohé šťastné páry mohli v tomto hniezdočku lásky zahniezdiť a prežiť tak pekné romantické chvíle.  

Informácie o projekte
Objekt
Dom na strome - Hotel Restaurant Prechtlhof
Investor
Familie Kraßnitzer, Hotel Prechtlhof
Použité produkty
Dokončenie
2011
Realizácia
Firma Holzbau Rauter

Zum ADLER Online-Shop: