We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. Find out more.
OK

Čierna maličkosť

Čierna maličkosť

Svojimi vysokými tmavými smrekmi, cez ktoré prenikne iba málo svetla, dáva Schwarzwald (Čierny les)  svojmu menu zadosť. Na severe, kde sa údolím vinie rieka Tonbach, je to najpôvodnejšie a najdivokejšie. Prírodná paráda a neskutočné miesto pre druhý domov,  v ktorom sa ruch všedných dní môže hodiť za hlavu.

ŽIADNA TANEČNÁ SÁLA

Moderný Schwarzwaldský dom v  Tonbachtal je tak miestom úniku. Malý, prízemný dom postavený na niekdajšej ovocnej záhrade zasadá do svojho okolia ako uliaty. Až pri bližšom pozorovaní si človek uvedomí jeho nenápadnosť. Zlatý klinec: fasáda z jednoduchých, tmavých smrekových šindľov. Pocta dua architektov Klumpp+Klumpp BDA tradičným fasádam regionu a na čierno natretým úľom, ktoré tu pôvodne stáli.  S iba 90 štvorcovými metrami obytnej plochy a ich prostou rečou pôsobí Schwarzwaldský dom zdržanlivo. No i tak: v malej chate je dostatok miesta- a tak tu vďaka šikovnému plánovaniu architektov našli miesto  otvorená jedáleň a obývačka, dve spálne, jedna kúpeľňa a dokonca aj sauna.

SPLYNÚŤ S KRAJINOU

V protiklade ku kontrastnej bielej modernej architektúre, by  „dom v čiernom“ chcel byť časťou krajiny. Treba však zabrániť poveternosti zahryznúť sa:  impregnovalo sa a natrelo dvakrát s ADLER Pullex Plus-Lasur v odtieni Wenge, čím je drevená fasáda optimálne chránená  pred slnkom a vlhkosťou. Prirodzený charakter okien zabezpečujú striekacie a máčacie lazúry radu ADLER Aquawood. Farebný koncept fasády preniesli architekti aj do interéru. Tmavé steny a stropy ako aj podlahy a nábytok z dymového duba prepájajú kľud a bezpečnosť.  Nejde tu o reprezentáciu, ale nájsť kľud a pohodu.

Informácie o projekte
Použité produkty
Projektant
Klumpp+Klumpp
Realizácia
Fassadenarbeiten: Firma Dieter Günther, Anstrich: Maler Herter, Fensterbau: Firma Hoheisen

Zum ADLER Online-Shop: