We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. Find out more.
OK

Ukazovatele

ADLER-Werk je rodinný podnik v srdci Európy na výrobu lakov so 75 ročnou tradíciou. ADLER sa v priebehu minulých rokov stále modernizoval, pričom jedno nikdy nestratil zo zreteľa: dôsledný servis. Tak mohol tento tradičný rodinný podnik napriek ťažkým ekonomickým podmienkam aj v roku 2013 ďalej budovať svoj podiel na trhu.  

 

 

V roku 2017 spoločnosť ADLER odštartuje prevádzku najnovšej časti svojej fabriky na výrobu vodou riediteľných lakov, čím prekročí dôležitý míľnik na ceste k úspešnej budúcnosti! Vo výstavbe je aj fáza II - moderný  sklad s výškovými regálmi

s kapacitou 15 000 paletových miest. Pretože výroba a výskum spoločnosti ADLER prebiehajú iba v Tirolsku. Ostávame verní našej domovine.

ÚDAJE O SPOLOČNOSTI

 • Založenie v roku 1934 pánom Johannom Berghoferom
 • Sídlo: ADLER-Werk Lackfabrik, Johann Berghofer GmbH & Co KG, Bergwerkstrasse 22, 6130 Schwaz, Rakúsko
 • Rozšírenie výroby: Po spustení nového modulárneho závodu na výrobu vodou riediteľných náterových hmôt  v sídle spoločnosti v tirolskom meste Schwaz v roku 2017, pokračuje v roku 2018 výstavba skladu s výškovými regálmi ako aj zriadenie nového logistického centra surového materiálu 
 • Servisné strediská v Rakúsku: Graz, Klagenfurt, Linz, St. Pölten a Viedeň
 • Výdajové sklady v Rakúsku: Dornbirn a Spittal a. d. Drau 
 • Distribučné spoločnosti a servisné strediská: ADLER Deutschland GmbH v Nemecku, ADLER Italia s.r.l. v Taliansku, ADLER Polska SP.z.o.o. v Poľsku, ADLER Lack AG Schweiz vo Švajčiarsku, ADLER Slovensko s.r.o. na Slovensku a ADLER Česko s.r.o. v Česku. 
 • Výrobný program: nábytkové laky a moridlá, povrchové úpravy okien, stavebné laky a ochranné systémy na drevo, kompletný program pre domácich majstrov
 • Vyznamenania: v roku 2010  označenie "Austrias Leading Companies", "Big Player Tirol, od r. 2011 až 2016 " Ausgezeichneter Tiroler Lehrbetrieb",  2013 "Innovationspreis Holz (na výstave HOLZ v Bazileji), 2016: TRIGOS Tirol”; "Preis fur Social Cororate Responsibility“Award for Social Corporate Responsibility”, “Daphne Umwelttechnologiepreis” za SH technológie; 1. miesto v kategórii noviniek na sympóziu LIGNA 2017 za SH technológie; štátne ocenenie "Beste Lehrbetriebe - Fit for future"; vyznamenanie v oblasti ochrany životného prostredia (v rámci klimaaktívneho projektu Rakúska)

UKAZOVATELE 2017

 • 600 spolupracovníkov, 110 spolupracovníkov vo vývoji a aplikačnej technike, z toho 10 v zaškolení
 • 109 Mil. Euro ročný obrat (vrátane distribučných centier)
 • 62% podielu tvorí export: Nemecko, Taliansko, Švajčiarsko, Poľsko, Česko, Slovensko, Chorvátsko, Slovinsko, Maďarsko, Francúzsko, Grécko, Ukrajina, Holandsko, Rumunsko, Čína a iné
 • Ročná produkcia : okolo 17 300 ton
 • 65% produkcie tvoria produkty na báze vody

PLÁNY NA ROK 2018

 

Vďaka svojej infraštruktúre a vyspelému zákazníckemu servisu je rakúsky „orol“ ADLER všade tam, kde nás zákazník potrebuje. Výroba a výskum však prebiehajú výsostne v rakúskom Schwazi pri Innsbrucku. Významným míľnikom bola výstavba novej fabriky na výrobu vodou riediteľných lakov, v ktorej od roku 2017 prebieha modulárna produkcia lakov na báze vody. S novým skladom s výškovými regálmi pre hotové produkty, ktorý plánujeme uviesť do prevádzky v roku 2018,ukončíme ďalšiu etapu našej stavebnej stratégie. Zriadenie nového logistického centra pre surové produkty prinesie opäť viac efektivity a kvality do celého výrobného procesu. Rakúsky orol ADLER naďalej rozprestiera svoje krídla do celého sveta, pretože neustále rozširujeme svoje aktivity na našich kľúčových exportných trhoch. V roku 2018 našu pozornosť sústreďujeme najmä do oblasti medzinárodného priemyslu. Preto neustále hľadáme motivovaných a kompetentných pracovníkov vhodných pre náš vrcholový manažment. Potrebujeme ľudí s otvoreným myslením presahujúcim hranice, ktorí nás budú radi sprevádzať na našej sľubnej ceste k úspechu.

 

 

 

Zum ADLER Online-Shop: