Wir verwenden Cookies, um Ihnen den bestmöglichen Service zu bieten. Durch die weitere Nutzung der Seite erklären Sie sich damit einverstanden. Weitere Informationen.
OK

Ukazovatele

ADLER-Werk je rodinný podnik v srdci Európy na výrobu lakov so 75 ročnou tradíciou. ADLER sa v priebehu minulých rokov stále modernizoval, pričom jedno nikdy nestratil zo zreteľa: dôsledný servis. Tak mohol tento tradičný rodinný podnik napriek ťažkým ekonomickým podmienkam aj v roku 2013 ďalej budovať svoj podiel na trhu.  

 

 

V roku 2017 spoločnosť ADLER odštartuje prevádzku najnovšej časti svojej fabriky na výrobu vodou riediteľných lakov, čím prekročí dôležitý míľnik na ceste k úspešnej budúcnosti! Vo výstavbe je aj fáza II - moderný  sklad s výškovými regálmi

s kapacitou 15 000 paletových miest. Pretože výroba a výskum spoločnosti ADLER prebiehajú iba v Tirolsku. Ostávame verní našej domovine.

ÚDAJE O SPOLOČNOSTI

 • Založenie v roku 1934 pánom Johannom Berghoferom
 • Sídlo: ADLER-Werk Lackfabrik, Johann Berghofer GmbH & Co KG, Bergwerkstrasse 22, 6130 Schwaz, Rakúsko
 • Rozšírenie výroby: Po spustení nového modulárneho závodu na výrobu vodou riediteľných náterových hmôt  v sídle spoločnosti v tirolskom meste Schwaz v roku 2017, pokračuje v roku 2018 výstavba skladu s výškovými regálmi ako aj zriadenie nového logistického centra surového materiálu 
 • Servisné strediská v Rakúsku: Graz, Klagenfurt, Linz, St. Pölten a Viedeň
 • Výdajové sklady v Rakúsku: Dornbirn a Spittal a. d. Drau 
 • Distribučné spoločnosti a servisné strediská: ADLER Deutschland GmbH v Nemecku, ADLER Italia s.r.l. v Taliansku, ADLER Polska SP.z.o.o. v Poľsku, ADLER Lack AG Schweiz vo Švajčiarsku, ADLER Slovensko s.r.o. na Slovensku a ADLER Česko s.r.o. v Česku. 
 • Výrobný program: nábytkové laky a moridlá, povrchové úpravy okien, stavebné laky a ochranné systémy na drevo, kompletný program pre domácich majstrov
 • Vyznamenania: v roku 2010  označenie "Austrias Leading Companies", "Big Player Tirol, od r. 2011 až 2016 " Ausgezeichneter Tiroler Lehrbetrieb",  2013 "Innovationspreis Holz (na výstave HOLZ v Bazileji), 2016: TRIGOS Tirol”; "Preis fur Social Cororate Responsibility“Award for Social Corporate Responsibility”, “Daphne Umwelttechnologiepreis” za SH technológie; 1. miesto v kategórii noviniek na sympóziu LIGNA 2017 za SH technológie; štátne ocenenie "Beste Lehrbetriebe - Fit for future"; vyznamenanie v oblasti ochrany životného prostredia (v rámci klimaaktívneho projektu Rakúska)

UKAZOVATELE 2017

 • 600 spolupracovníkov, 110 spolupracovníkov vo vývoji a aplikačnej technike, z toho 10 v zaškolení
 • 109 Mil. Euro ročný obrat (vrátane distribučných centier)
 • 62% podielu tvorí export: Nemecko, Taliansko, Švajčiarsko, Poľsko, Česko, Slovensko, Chorvátsko, Slovinsko, Maďarsko, Francúzsko, Grécko, Ukrajina, Holandsko, Rumunsko, Čína a iné
 • Ročná produkcia : okolo 17 300 ton
 • 65% produkcie tvoria produkty na báze vody

PLÁNY NA ROK 2018

 

Vďaka svojej infraštruktúre a vyspelému zákazníckemu servisu je rakúsky „orol“ ADLER všade tam, kde nás zákazník potrebuje. Výroba a výskum však prebiehajú výsostne v rakúskom Schwazi pri Innsbrucku. Významným míľnikom bola výstavba novej fabriky na výrobu vodou riediteľných lakov, v ktorej od roku 2017 prebieha modulárna produkcia lakov na báze vody. S novým skladom s výškovými regálmi pre hotové produkty, ktorý plánujeme uviesť do prevádzky v roku 2018,ukončíme ďalšiu etapu našej stavebnej stratégie. Zriadenie nového logistického centra pre surové produkty prinesie opäť viac efektivity a kvality do celého výrobného procesu. Rakúsky orol ADLER naďalej rozprestiera svoje krídla do celého sveta, pretože neustále rozširujeme svoje aktivity na našich kľúčových exportných trhoch. V roku 2018 našu pozornosť sústreďujeme najmä do oblasti medzinárodného priemyslu. Preto neustále hľadáme motivovaných a kompetentných pracovníkov vhodných pre náš vrcholový manažment. Potrebujeme ľudí s otvoreným myslením presahujúcim hranice, ktorí nás budú radi sprevádzať na našej sľubnej ceste k úspechu.

 

 

 

Zum ADLER Online-Shop: