We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. Find out more.
OK

Zdravá klíma s olejom na drevo „Lignovit Terra“: vnútri, vonku a ekologicky

Z kuchyne ADLER prichádza nový ekologický Highlight pre segment drevostavieb a interiérov. Tirolský závod na výrobu lakov predstavuje olej na drevo na báze obnoviteľných surovín:Lignovit Terra. Je vhodný pre interiér i exteriér a pre všetky projekty, kde v popredí stoja zdravé bývanie, zdravé prostredie a prirodzenosť.


10.03.2014

BÝVAŤ ZDRAVO A PEKNE

Lignovit Terra je olej na drevo na báze vody, vyrobený z obnoviteľných surovín. Bez chemickej ochrany je vhodný pre aplikáciu na vnútorné obklady a hrady, pre hracie kútiky, materské školy a rodinné domy. Je certifikovaný podľa prísnych ekologických kritérii na obytné stavby, napríklad podľa „baubook“.

Ekologicky zmýšľajúci architekti a stavitelia domov tak majú k dispozícii produkt, s ktorým môžu tvoriť farebne bez toho, aby drevu a zdravej klíme čo i len trochu odobrali z prirodzenosti. Povrchová úprava  je  plne ekologická a zdraviu nezávadná, pričom drevu dodáva  matný povrch príjemný na dotyk. 

BEZ CHEMICKEJ OCHRANY

Rainer Troppmair, vedúci vývojového oddelenia firmy ADLER pre segment stavby /drevostavby vysvetľuje:„Lignovit Terra chráni drevo v exteriéri pre škodami spôsobenými vodou a bráni tvorbe trhlín, a to všetko bez chemickej ochrany. To znamená, že  je zdravotne úplne nezávadný a vhodný aj pre detské ihriská. Ak sa na silno exponovaných miestach objavia po rokoch tmavé fľaky , treba ich jednoducho očistiť a potom znova natrieť. Vieme, že tí, čo stavia na ekologické stavby, si tento produkt radi kúpia.“ Kto sa i napriek tomu nechce zriecť chemickej ochrany dreva v exteriéri, môže jednoducho pre základovanie použiť Lignovit IG grundieren.

PESTROSŤ, AKÚ PONÚKA AJ PRÍRODA

K dispozícii je veľké množstvo odtieňov. Od prírodných zemitých, cez  pestré až po trendové sivasté, ktoré drevu dodajú nádych prirodzene zvetralého dreva. Olej je samozrejme lazúrovací, čo znamená, že aj pri krikľavých odtieňoch je vidno štruktúru a živosť dreva. V okolí hrčí a letokruhov vzniknú šantivé efekty.

Sme presvedčení, že tento produkt vyvinutý pre ekologicky zmýšľajúcich architektov a staviteľov, splní všetky ich očakávania " hovorí Troppmair.

 

ADLER Lignovit - profesionálne zušľachtenie dreva s pridanou hodnotou

Popis Veľkosť Formát
Flyer: Lignovit Terra 435 KB PDF
Kontaktné údaje tlačového oddelenia
Claudia M. Berghofer
Tel.: +43 5242 6922-231
Napísať e-mailovú správu
Mgr. Stefanie Tobon Nova
Tel.: +43 5242 6922-232
Napísať e-mailovú správu

Zum ADLER Online-Shop: