Wir verwenden Cookies, um Ihnen den bestmöglichen Service zu bieten. Durch die weitere Nutzung der Seite erklären Sie sich damit einverstanden. Weitere Informationen.
OK

Výrobca okien Rauh Fensterbau stavil na firmu ADLER a kompletnú povrchovú úpravu jednotlivých dielov pred spájaním

Prechod na úpravu jednotlivých dielov pred spájaním bol obrovským posunom pre výrobcu okien Rauh v bavorskom meste Zapfendorf. Vec dotiahol až do konca a celú produkciu preorientoval na tento spôsob výroby. A vo veci povrchových úprav je firma ADLER pre neho tým správnym partnerom.


20.10.2011

Zvonku sa nedá ani len tušiť, čo za podnik to v bavorskom Zapfendorfe  nachádza za dverami s nápisom „Rauh Fensterbau“. Vstupom  do výrobnej haly je ale hneď všetko jasné : na 5.000 metroch štvorcových sa dotknete budúcnosti výroby drevených a drevo-hliníkových okien. Firma Rauh prešla na systém povrchovej úpravy jednotlivých dielov  pred spájaním a je s týmto rozhodnutím spokojná – rovnako ako aj s produktami ADLER-Werk Lackfabrik  určenými pre tento systém.

BOMBASTICKÉ ROZHODNUTIE

„Tento spôsob úpravy sme mali v „merku“ už dávno ako aj niektoré prístroje. Jedného dňa sme však dostali obrovskú, naozaj bombastickú ponuku na lakovacie zariadenie. Tá cena bola naozaj tak dobrá, že sme ju prijali, hoci sme vlastne ani nemali preň miesto“, hovorí Stefan Rauh. Problém bol však rýchlo vyriešený, pretože žiadna technická prekážka  nie je pre pedantných vývojarov tohoto rodinného podniku privysoká. Sám „senioršéf“ Josef Rauh prístroj vlastnoručne prestavil, nastavil a inštaloval „ Má to aj výhodu, že  takýto dobrý kúsok poznáte nielen z vonku ale aj z vnútra“, hovorí Rauh.

 

V otázke,  či po tom všetkom prechod na úpravu jenotlivých dielov pred spájanám  niečo oľutovali, sú obaja zajedno : „ Nič. Teda okrem toho, že sme to už neurobili prv. Pre našu produktivitu to bol veľký posun“. Výroba „na voľnej tyči“ je významne rýchlejšia a šetrí aj veľa miesta. Predpokladom úspechu však je neskúšať prestavbu súčasne bežnou dennou činnosťou. „ Museli sme každé jednotlivé pracovisko prestavať. Tu musia ľudia ťahať spolu, inak to nefunguje“, hovorí Rauh Junior.

NEZOSTAŤ STÁŤ V POLKE CESTY

Druhým tajomstvom úspešnej prestavby je dôslednosť. „ Tie pravé výhody  môžem získať len vtedy, keď jednotlivý diel sprevádzam od začiatku až do konca „ tvrdí  Rauh senior. „ To znamená, že nie iba profilovanie a impregnácia, ale aj medzivrstva, vrchné lakovanie a kovanie –všetko  na voľnej tyči“. Správnym partnerom pre perfektné povrchy je podľa oboch  Rauhovcov firma ADLER. „ Podiel drevo-hliníka tvorí 90 percent produkcie a ADLER má pre nás ten najlepší balík. Produkty ADLER Softfeel, Natureffekt alebo Lärchenöl trafia želania zákazníkov, pretože tí  sa v posledných rokoch stali viac vnímavými na povrchy.

V podstate sú to akoby povrchy nábytku  - musia prefektne vyzerať a poskytovať príjemný omak.  Vo vysokohodnotnom segmente, na ktorého cestu sme sa vydali, sa reklamuje menej. Všetky tieto požiadavky môžeme so systémom povrchových úprav od firmy ADLER splniť, pretože kvalita, servis a inovatívna paleta produktov tomu zodpovedá. Okrem toho je ADLER rodinným podnikom ako aj my a nie koncernom..a aj to je pre nás dôležité.“

 

Pri povrchovej úprave jednotlivých dielov pred spájaním si treba prirodzene uvedomiť rozdiel oproti úprave povrchu až po spojení jednotlivých dielov, a to: každý jeden diel je upravený kol dokola. To prináša kvalitatívnu výhodu, no už sa musia lepiť lakované povrchy a nie drevo na drevo.  Aj v týchto otázkach ADLER podporuje inovatívnych výrobcov okien. Dodatočne pracujú s klinmi a aj tie držia „bombovo“, rovnako ako prebieha aj produkcia.

U firmy  Rauh môžeme smelo povedať: odvážnemu šťastie praje.

 

 

Ďalšie informácie o produktoch ADLER na povrchovú úpravu okien ... 

 

Kontaktné údaje tlačového oddelenia
Claudia M. Berghofer
Tel.: +43 5242 6922-231
Napísať e-mailovú správu
Mgr. Stefanie Tobon Nova
Tel.: +43 5242 6922-232
Napísať e-mailovú správu

Zum ADLER Online-Shop: