We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. Find out more.
OK

Trvalo udržateľná ochrana drevených okien

Je veľa dôvodov prečo si vybrať drevené okná: Drevo je zdravé a priateľské k životnému prostrediu, má dlhú životnosť, mnoho tvárí, jedinečný charakter a v príbytku zabezpečí prirodzenú klímu. A s povrchovou úpravou ADLER sú drevené okná zároveň perfektne chránené pred vetrom a poveternosťou. Najnovšou vychytávkou z dielne ADLER: Aquawood InterCare SH, prvá samoliečebná povrchová úprava okien.


29.06.2018

KVALITA

Základom tejto inovácie je viackrát ocenená a patentovaná SH-Technology© od firmy ADLER: Lak obsahuje mikrokapsuly, ktoré sú naplnené transparentnou tužiacou reagenčnou tekutinou. V prípade poškodenia lakovej vrstvy, napr. z dôvodu poškriabania alebo krupobitia, kapsuly praskajú, tekutina vytečie a v mieste poškodenia povrch uzavrie. Týmto spôsobom dôjde k zabráneniu preniknutiu vody alebo vlhkosti do dreva a následnému poškodeniu, napr. v podobe vyplavenia trieslovín, tvorbe bublín alebo odlupovaniu lazúry.

 

INOVÁCIA

Dlhoročnou výskumnou prácou vývojári z laboratórií ADLER priviedli túto základnú technológiu takmer k dokonalosti produktu. Krycia medzivrstva Aquawood InterCare SH® vám zabezpečí nielen spoľahlivú izoláciu a plnivosť, ale zároveň predĺži životnosť drevených okien a znižuje frekvenciu ošetrovania a renovácie okien. „S Aquawood InterCare SH ponúkame jedinečný kvalitný produkt, ktorý výrobcom okien a ich zákazníkom prináša skutočnú pridanú hodnotu,“ vysvetľuje Richard Mölk, vedúci predaja v oblasti okien. Predtým ako budú výrobcovia okien túto medzivrstvu aplikovať, odporúča obrátiť sa na skúsených technikov z radov ADLER: „Aby sme dosiahli efektívny proces a optimálne výsledky, je potrebné zohľadniť určité špecifiká. Z tohto dôvodu sme vypracovali okrem iného presné odporúčania pre šírku lúča, vŕtanie trysky a typu materiálového filtra. Okrem toho je nutné zdôrazniť, že v tomto prípade odpadá inak povinné brúsenie medzivrstvy.“ Tým dosiahneme 3-vrstvový systém v kombinácii so základom Aquawood TIG HighRes a vrchnou vrstvou AQUAWOOD SPRITZLACK XT garantujeme vysokohodnotnú a odolnú plochu.

 

SERVIS

K prvým výrobcom okien, ktorí stavili na samoliečebnú povrchovú ochranu okien, patrí aj Schreinerei Schnaubelt z Rugendorfu. Produkt Aquawood InterCare SH® použili aj pri oprave radnice v ochrannom pásme v mestečku Bad Berneck. „Tento produkt vnímam ako míľnik v povrchovej úprave okien,“ hovorí junior šéf Franz Schaubelt. „Mnohí zákazníci sú totiž voči dreveným oknám skeptickí z dôvodu toho, že sa obávajú ich krátkej životnosti. S Aquawood InterCare SH® im ale teraz môžeme ponúknuť povrchovú úpravu, ktorá garantuje dlhodobú ochranu pri minimálnej starostlivosti a nutnosti renovovať.“

Kontaktné údaje tlačového oddelenia

Zum ADLER Online-Shop: