Wir verwenden Cookies, um Ihnen den bestmöglichen Service zu bieten. Durch die weitere Nutzung der Seite erklären Sie sich damit einverstanden. Weitere Informationen.
OK

Trendy, ktoré sa presadia

V 19. storočí sa slovo „ Trend“ spájalo iba s akciami a burzami. Dnes počujeme slovo Trend na každom rohu. Módny trend, farebný trend, produktový trend...


21.05.2012

Čo ale ten trend vlastne je? Najskôr je to nejaká zmena a určitý tok vkusu v ľubovoľnej oblasti spoločnosti, ktorý bude stanovený na dlhšie časové obdobie. Teda narastanie alebo odznievanie určitého fenoménu. No predsa sa všetky tieto prúdy nepresadia. Predovšetkým vo svete módy sa nemôže uchytiť každý trend. Mnohé je jednoducho „nenositeľné“ alebo je z toho jednodňová záležitosť. Iné trendy sa naproti tomu stanú pravými želiezkami v ohni, ktoré sa v žiadnom prípade nesmú prepásť.

PRÍRODA  VŤAHUJE

A to v rôznych formách. Príroda nám dáva pocit zdravia, slobody a pohody a tvorí silný protipól k neustále rastúcej technologizácii všedného dňa. Jedno či ako prirodzený nábytok z dreva medzi našimi štyrmi stenami, prírodná kozmetika pre dennú starostlivosť, natur- resp. bio potraviny na našom tanieri alebo prechádzka v prírode po stresovom dni. Príroda je všadeprítomná, v našej mysli aj v obchodovaní. Vo veci trendov bývania stavajú dizajnéri na nábytok z neopracovaného dreva alebo s olejovaným povrchom, v kombinácii s inými prírodnými materiálmi ako ľan, plsť, korok, vlna, alebo koža. Izbová zeleň ako napr. vertikálne záhrady na stene alebo kvety visiace zo stropu – všetky tieto veci sú posledným výkrikom módy a prinášajú prírodu do našich domovov.

ADLER - prirodzené zušľachtenie povrchov s paletou Legno 

INDIVIDUÁLNY AKO ODTLAČOK PRSTA

Chcem zostať taký, aký som. Tak znie výrok, ktorý poznáme z reklám. Individualita a autenticita sa žiadajú. To platí pre zariadenia rovnako pre jednotlivca. Knihy s titulmi ako „Konečne som“ alebo „Kto som – kým chcem byť“ nájdete v každom kníhkupectve. Odvaha k individuálnosti sa odráža aj v materiálovej a farebnej kompozícii. Pestré zvyšky látky sa zošijú do dizajnovej tašky, staré šaty s fľakmi a prerobia a tak máme absolútny jedinečný kus. Aj čo sa týka nábytku, nestoja kreativite v ceste žiadne hranice. Mix z moderného puristického nábytku s prírodnými materiálmi ako drevo spájajú Hightech a prírodu. Tak dostane stará drevená komoda farebne nalakovanú zásuvku alebo bočná stena funguje ako tabuľa pre nákupný zoznam. Hra kontrastov pre väčšiu individuálnosť.

ADLER - Efekty pre drevené povrchy

ADLER - Efekty Color-Emotion

JASNÉ A ZROZUMITEĽNÉ  TO MUSÍ BYŤ

Vedľa individuálnosti je tiež trendová aj istá jasnosť a zrozumiteľnosť. Purizmus vo význame priamočiareho nábytku bez mnohých zbytočností je vysoko v kurze. Biela pritom udáva tón. Nábytok, doplnky, móda a autá, jedno kam pozrieme, všetko svieti v tomto trendovom tóne. Biela sprostredkováva poriadok, ľahkosť, svetlo a čerstvosť. Obzvlášť na zariadení pôsobí ušľachtilo a moderne. Bielo nalakované stoly sa  kombinujú s prírodnými podlahami až po povrchy v bielom mramorovom efekte – žiadna iná farba nie je taká puristická, simplicitná a minimalistická. Aj vo svete módy vidia dizajnéri bielu, pretože na žiadnej inej báze nie sú farby a vzory také pekné. 

TRVÁCNOSŤ A BUDÚCNOSŤ

„Eko“ alebo „Bio“ bolo ešte pred niekoľkými rokmi spájané iba s recykláciou, šetrením energií a vody alebo biologickou a ekologickou stravou. Dnes sa to volá trvalosť a toto slovo je trendový názov pre nový životný štýl. Bývanie v nízkoenergetických domoch, vlastná ovocná záhrada alebo elektromobil už nie sú iba vecami, o ktorých sa hovorí ako o smeroch. Zelené myslenie  je stále dostupnejšie, je časťou nášho každodenného jednania a alfou a omegou producentov a dodávateľov produktov a služieb.

 

Záver z tohto všetkého je, že trend je iba prúd v istom smere ale nič neurčuje. Rozhodujúce je, čo sa komu páči a s čím sa cíti dobre, je jedno, či je to práve trendy alebo nie. Buďte jednoducho sami sebou, prirodzení, autentickí, individuálni a stáli. 

 

Ďalšie trendy a nápady nájdete tu: imm cologne - Die Fashionweek für Möbel

Zum ADLER Online-Shop: