We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. Find out more.
OK

Top- stolársky dorast verí ADLER-u

U tých najlepších junior- stolárov Rakúska sa dáva jedine ADLER na stôl. Alebo na komodu. Alebo na skriňu. Pre svoje majstrovské kúsky volia povrchové úpravy tirolského výrobcu lakov.Tie najkreatívnejšie a najkrajšie práce boli prednedávnom predstavené a ocenené v múzeu dreva a remesiel lignorama v Riedau (horné Rakúsko). „Legnopur G30“ bol toho roku štandartnou odpoveďou na otázku povrchovej úpravy – a odzrkadľuje tým trend zamatovo matných, elegantných povrchov.


03.11.2014

ODBORNÉ ŠKOLY

Je jedno či HTBLA Hallstatt, Vinárska škola Graz, Odborná škola Pöchlarn alebo všetky možné učebne v celej zemi : ADLER podporuje akýkoľvek  stolársky dorast pri jeho odbornom vzdelávaní a dodáva im na ich diela svoje laky zadarmo.  16 tých najlepších kúskov sa predstavilo na podujatí „Tischlermeistergalerie 2014“ ako sprievodný program v múzeu Lignorama. Dub, orech, javor, buk, čerešňa: v domácom súboji dominovali tieto domáce dreviny. Nápaditosť a zručnosť predviedli účastníci v oblasti dizajnu – od zakrivených drevených vĺn cez variabilné komody až po nábytok hudobníkov - tam všade bol výsledok kreatívnych stolárov.  Nadšený je i Robert Peherstorfer so svojou kombináciou dub-oceľ-hliník  „3:1“, lakovanou s ADLER Pigmopur & Legnopur.  Martin Lackner bodoval so svojím zakriveným písacím stolom (ADLER Legnopur G50).

MILÁČIK DIVÁKOV

Ale úplne najneobyčajnejší objekt vytvoril Maximilian Gansger: salzburgčan navrhol stôl na stolný futbal. Jeho „husársky kúsok“ počuje na zvučné meno „Gioco al Disegno – hra dizajnu“ a dobyl si srdcia publika. Je jasné, že takýto výnimočný kúsok potreboval aj zvláštne  ADLER-Produkty : biele ohraničenia hracieho poľa predpripravil p.Gansger s ADLER Poly-Feinspachtelmasse a PUR-Füllgrund , aby nezožltli. A hraciemu poľu dodal lesk ADLER PUR-Glanzlack . Tam sa vrtia ručne sústružené hracie figúrky. Elegantne zakrivené rúčky z dubového dreva p.Gansger taktiež vyrobil ručne. Potlesk pre tieto majsterské kúsky! 

 

K produktom: ADLER nábytkové laky (Möbellacke)

Kontaktné údaje tlačového oddelenia
Claudia M. Berghofer
Tel.: +43 5242 6922-231
Napísať e-mailovú správu

Zum ADLER Online-Shop: