Wir verwenden Cookies, um Ihnen den bestmöglichen Service zu bieten. Durch die weitere Nutzung der Seite erklären Sie sich damit einverstanden. Weitere Informationen.
OK

Top- stolársky dorast verí ADLER-u

U tých najlepších junior- stolárov Rakúska sa dáva jedine ADLER na stôl. Alebo na komodu. Alebo na skriňu. Pre svoje majstrovské kúsky volia povrchové úpravy tirolského výrobcu lakov.Tie najkreatívnejšie a najkrajšie práce boli prednedávnom predstavené a ocenené v múzeu dreva a remesiel lignorama v Riedau (horné Rakúsko). „Legnopur G30“ bol toho roku štandartnou odpoveďou na otázku povrchovej úpravy – a odzrkadľuje tým trend zamatovo matných, elegantných povrchov.


03.11.2014

ODBORNÉ ŠKOLY

Je jedno či HTBLA Hallstatt, Vinárska škola Graz, Odborná škola Pöchlarn alebo všetky možné učebne v celej zemi : ADLER podporuje akýkoľvek  stolársky dorast pri jeho odbornom vzdelávaní a dodáva im na ich diela svoje laky zadarmo.  16 tých najlepších kúskov sa predstavilo na podujatí „Tischlermeistergalerie 2014“ ako sprievodný program v múzeu Lignorama. Dub, orech, javor, buk, čerešňa: v domácom súboji dominovali tieto domáce dreviny. Nápaditosť a zručnosť predviedli účastníci v oblasti dizajnu – od zakrivených drevených vĺn cez variabilné komody až po nábytok hudobníkov - tam všade bol výsledok kreatívnych stolárov.  Nadšený je i Robert Peherstorfer so svojou kombináciou dub-oceľ-hliník  „3:1“, lakovanou s ADLER Pigmopur & Legnopur.  Martin Lackner bodoval so svojím zakriveným písacím stolom (ADLER Legnopur G50).

MILÁČIK DIVÁKOV

Ale úplne najneobyčajnejší objekt vytvoril Maximilian Gansger: salzburgčan navrhol stôl na stolný futbal. Jeho „husársky kúsok“ počuje na zvučné meno „Gioco al Disegno – hra dizajnu“ a dobyl si srdcia publika. Je jasné, že takýto výnimočný kúsok potreboval aj zvláštne  ADLER-Produkty : biele ohraničenia hracieho poľa predpripravil p.Gansger s ADLER Poly-Feinspachtelmasse a PUR-Füllgrund , aby nezožltli. A hraciemu poľu dodal lesk ADLER PUR-Glanzlack . Tam sa vrtia ručne sústružené hracie figúrky. Elegantne zakrivené rúčky z dubového dreva p.Gansger taktiež vyrobil ručne. Potlesk pre tieto majsterské kúsky! 

 

K produktom: ADLER nábytkové laky (Möbellacke)

Kontaktné údaje tlačového oddelenia
Claudia M. Berghofer
Tel.: +43 5242 6922-231
Napísať e-mailovú správu

Zum ADLER Online-Shop: