We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. Find out more.
OK

Systematické zosivenie:
ADLER Platinum udáva tón v drevostavbách

Moderné drevené konštrukcie a striebristo-sivé fasády patria k sebe rovnako ako strom a jeho kôra. Už dlhé roky sú neoddeliteľnou súčasťou dnešnej architektúry. Rakúsky odborník na povrchovú úpravu dreva ADLER je priekopníkom v tejto technológii povrchovej úpravy a priniesol na trh prvú a najobľúbenejšiu lazúru Pullex Silverwood. Po 20 rokoch skúseností majú teraz strieborné a šedé bezúdržbové nátery ADLER svoj systém - a tým je ADLER Platinum.


12.12.2018

VZNEŠENÁ PATINA NA VEČNOSŤ

Či už ide o súkromného staviteľa domu, stolárstvo alebo priemyselnú výrobu, bez ohľadu na druh dreva, jeho opracovanie (hrubo rezané, hobľované alebo brúsené drevo), a to, či je potrebný systém na báze vody alebo rozpúšťadiel: systém ADLER Platinum poskytuje farebnú stálosť na každej budove. Výsledok: vždy lesklý, vždy pravidelný a zaručene bezúdržbový. Pretože genialita predbežného šednutia je, že chráni drevo, ale nezastaví prirodzený proces šednutia, predvída a zjednocuje. Nanesená patina sa rovnomerne premení na prírodnú patinu. To dáva architektom prvok návrhu, ktorý spája prirodzenosť a predvídateľnosť a vylučuje nepríjemné prekvapenia. Pri neošetrených drevených fasádach to môže spočiatku vyzerať ako moderný štýl, po niekoľkých rokoch sú ale fasády fľakaté a nerovnomerne zvetrané: šedá, čierna, žltá - v závislosti od poveternostných podmienok na rôznych miestach.

SYSTEMATICKY PEKNÝ

Štruktúra systému ADLER Platinum zabraňuje tomuto nekontrolovanému zvetrávaniu. Základ posilňuje drevené vlákno a kompenzuje rôzne absorpčné plochy, kovové pigmenty v hornej vrstve odrážajú UV žiarenie. Tento systém funguje vždy - v závislosti od požiadaviek - či už ide o produkty na báze vody z rady Lignovit, alebo sortimentu Pullex na báze rozpúšťadiel. Pre  všetky tri najobľúbenejšie farby achátu, kremeňa a pyritu platí štandardný systém povrchovej úpravy. Môžu byť tiež realizované produktom obzvlášť šetrným k životnému prostrediu, olejom na drevo Lignovit Terra. "Zošednutie" nie je obmedzené intenzitou ani farebným odtieňom - od jasne žiarivého striebra až po tmavo dymovú hnedú je všetko možné. Už niekoľko rokov architekti a drevári používajú ADLER na realizáciu drevených fasád pre večnosť: drevené fasády, ktoré kombinujú prirodzenosť a trvalú krásu, ktoré sú udržateľné a bezúdržbové; budovy, ktoré sa hodia do svojho okolia ako starý, úctyhodný strom s krásnymi šaty z kôry.

 

 

Stiahnuť brožúru Bezúdržbové povrchy v nemčine: "Die wartungsfreie Fassade"

Kontaktné údaje tlačového oddelenia
Claudia M. Berghofer
Tel.: +43 5242 6922-231
Napísať e-mailovú správu

Zum ADLER Online-Shop: