Wir verwenden Cookies, um Ihnen den bestmöglichen Service zu bieten. Durch die weitere Nutzung der Seite erklären Sie sich damit einverstanden. Weitere Informationen.
OK

Správna oprava škôd po krupobití

Ak sa s Vašim autom ocitnete v krupobití, sú škody dobre viditeľné a zväčša sa dajú rýchlo opraviť. Pri škodách po krubobití na budovách, napr. oknách, obkladoch alebo fasádach nie sú škody znateľné tak rýchlo resp. sú klasifikované ako nepatrné. Už od malých krúp je povrchová úprava a jej ochranná funkcia vystavená skúške na silné mechanické vplyvy.


25.07.2012

Natierači bez problémov rozoznajú škody po krupobití ako sú odlúpenia, jamky a vrúbky , a oboznámia Vašich zákazníkov s možnými rizikami a dlhodobými škodami. Poradia možnosti renovácie, z toho vyplývajúce výdavky i produkty, s ktorými je vhodné renováciu vykonať.

 

Je jedno, či sa renovuje svojpomocne alebo na zakázku – ADLER Vám ponúka širokú paletu  produktov, ktoré sú určené na rôzne oblasti použitia. To dá každému istotu, že svojím oknám poskytne  to najlepšie. Jednoduché spracovanie a presvedčivé výsledky Vás isto nadchnú.

ODBORNÁ RENOVÁCIA S PRODUKTAMI FIRMY ADLER

OKNÁ

Jemné trhliny na rámoch okien jednoducho odstránite pravidelnou ročnou údržbou, napr. s ADLER Pflegeset Plus. Zásah krupobitím, väčšie trhliny alebo škriabance - tu je už nevyhnutná renovácia. Tá je možná tak pri lazúrovacích ako aj krycich náteroch. Odporúčame lazúry  ako Pullex Fenster-Lasur  firmy ADLER, ktoré boli vyvinuté výlučne  pre rozmerovo stále  drevené konštrukcie  ako sú okná. Vďaka základovaniu so špeciálnym, egalizujúcim  Pullex Renovier-Grund  môžu byť zosvetlené aj veľmi  tmavé dreviny. S novým ochranným náterom sú škody po krúpach minulosťou.  Vaše okná sa opäť na mnoho rokov rozžiaria. Vyhnete sa drahej výmene okien. Ak pri pravidelnej kontrole nájdete malé poškodenia, môžete ich sceliť s Aquawood DSL a tým oddialiť renováciu.

 

DREVENÉ FASÁDY, VONKAJŠIE OBKLADY, BALKÓNY A MARKÍZY 

Stopy po krupobití sú obzvlášť dobre viditeľné na obkladoch, balkónoch alebo markízach. Ako prvý sa pri každej renovácii musí skontrolovať podklad – jeho nosnosť a prípadné lokálne napadnutia  hubami, riasami alebo plesňami. Podľa toho sa odvíja príprava podkladu. Náklady s tým spojené sa každopádne  oplatia, pretože sa tým predíde následným škodám, ktoré by na odkrytých miestach vznikli. Dôkladným odstránením starého náteru sa odkrývajú nové možnosti výberu farebného odtieňa. Môžete si vybrať spomedzi bohatej ponuky lazúrovacích a krycích odtieňov. Po dôkladnom okefovaní a obrúsení sa povrchy egalizujú pomocou náteru s Pullex Renovier-Grund. Podľa toho, či si zvolíte lazúru alebo krycí náter, odporúčame 2x natrieť s Pullex Top-Lasur alebo 2x Pullex-Color . Malé škody sa miestne prebrúsia  a natrú s Pullex Renovier-Grund a 2x Pullex-Color.  S miešacím systémom  Color4You je možné natónovať už jestvujúci odtieň tak, aby nevznikol farebný rozdiel medzi opravovaným miestom a zvyšnými, nepoškodenými plochami.

 

Ako môžete malé trhliny jednoducho opraviť, môžete vidieť tu:

Tipps & Tricks: Starostlivosť o drevené okná a kontrola škôd na laku 

Tipps & Tricks: Starostlivosť o drevené vchodové dvere 

 

Bei größeren Schäden ist eine Renovierung unumgänglich:

ADLER-TV: Renovácia fasád so systémom Pullex-Renoviersystem

ADLER-TV: Renovácia okien so systémom Pullex-Renoviersystem

Zum ADLER Online-Shop: