Wir verwenden Cookies, um Ihnen den bestmöglichen Service zu bieten. Durch die weitere Nutzung der Seite erklären Sie sich damit einverstanden. Weitere Informationen.
OK

Rough & Colour: Povrchy z trojrozmernej dýhy urobia z nábytku zážitok vnímaný všetkými zmyslami

Dyhy v trojrozmernom prevedení otvárajú úplne nové možnosti stvárnenia povrchov, ktoré doteraz boli predstaviteľné len pri nábytku z masívneho dreva. Nie je teda divu, že dyhy rady "Rough" urobili dojem aj na Nemeckú radu pre dizajn a boli zvolené trendom roku 2011. V spolupráci s profesionálmi zo spoločnosti ADLER pôsobiacimi v odbore povrchovej úpravy vyvinula spoločnosť ROHOL viacero rôznych zložení, pomocou ktorých je možné dokonale uplatniť prednosti trojrozmerných dýh. Táto rada sa volá "Rough & Colour".


10.03.2011

HORÚCA NOVINKA: 3D U VÁS DOMA

Nie, nejedná sa o film Avatar ani o najnovší trojrozmerný televízor, ale princíp je rovnaký: To, čo dobre vyzerá, by malo byť dobre vnímateľné aj hmatom. Najušľachtilejšie zo všetkých pocitovo vnímaných stvárnení pritom nemusí byť vždy ploché a hladké, pretože niekedy môže byť priaznivo vnímané dianie či prevedenie i trochu drsnejšie - nielen v kine, ale aj vtedy, ak ide o nábytok. Ten, kto hľadá skrine a postele s pôsobivým vzhľadom, sa preto obráti na firmu ROHOL sídliacej v Rosenau, odkiaľ pochádzajú dýhy vyrábané v doteraz nevídaných rozmeroch, ktoré sa stále výraznejšie presadzujú. Povrchy z trojrozmernej dyhy robí z nábytku zážitok vnímaný všetkými zmyslami.

DÝHY RADY ROUGH A WAVE

Dyhy v trojrozmernom prevedení otvárajú úplne nové možnosti stvárnenia povrchov, ktoré doteraz boli predstaviteľné len pri nábytku z masívneho dreva. Nie je teda divu, že dyhy ROHOL rady "Rough" urobili dojem aj na Nemeckú radu pre dizajn a boli zvolené Trendom roku 2011. Odôvodnenie: " Vďaka novým, reliéfovým dyhám rady Rough a Wave získavajú povrchy výrobkov vzhľad skutočného dreva. Táto povrchová úprava rozširuje možnosti senzorického vnímania materiálu. Povrch pripomína surové dosky z piliarskeho závodu a prepožičiava dyhe nový, tretí rozmer, ktorý bol doteraz vyhradený len pre masívne drevené materiály. "

 

 

Režiséri spoločnosti Rohol stvárňujú dve rôzne poňatia: Dýhy sa totiž dodávajú vo verziách "Rough", teda so surovým vzhľadom po spracovaní pílou, a "Wave", teda so vzhľadom ohobľovaných dosiek. Hlavnými predstaviteľmi sú americký orech, európsky dub, buk, smrekovec a breza.

RAD ROUGH & COLOUR PRE DRSNÉ DIZAJNÉRSKE SRDCIA

Je jasné, že povrch nového druhu potrebuje tiež jedinečnú povrchovú úpravu. V súčasnosti už však existujú takmer neobmedzené možnosti jeho stvárnenia. Preto spoločnosť ROHOL v spolupráci s profesionálmi zo spoločnosti ADLER pôsobiacimi v odbore povrchovej úpravy vyvinula rad rôznych zložení, pomocou ktorých je možné dokonale uplatniť prednosti trojrozmerných dýh. Táto rada sa volá "Rough & Colour". Umožňuje dosiahnutie mnohých neobyčajných efektov vďaka dokonalej súhre povrchu dyhy a naneseného povlaku. Množstvo kombinácií rôznych dýh a farieb je takmer neobmedzené a môže byť plne prispôsobené individuálnym potrebám a prianiam zákazníkov.

 

 

To môže byť obzvlášť príťažlivé pre interiérových ​​architektov a pre návrhárov a výrobcov nábytku. Tí všetci totiž chcú mať možnosť ponúkať svojim zákazníkom neobvyklé návrhy. Teraz už teda môžu dávať úplne vedome prednosť prírodnej surovine, ktorou je drevo, pred umelými náhradnýmii produktmi. Viac si snáď srdce návrhára ani nemôže priať.

 

 

Mimochodom: Pretože sú produkty spoločnosti ADLER a trojrozmerné dyhy v tak dokonalom súlade, nemôžu už byť prezentované oddelene. V expozícii spoločnosti ADLER na veľtrhu BWS preto nájdete celý rad vzorových plôch opatrených týmito dyhami úplne nového druhu. Teda: Až pôjdete okolo, skúste si na ne siahnuť!

Kontaktné údaje tlačového oddelenia
Claudia M. Berghofer
Tel.: +43 5242 6922-231
Napísať e-mailovú správu
Mgr. Stefanie Tobon Nova
Tel.: +43 5242 6922-232
Napísať e-mailovú správu

Zum ADLER Online-Shop: