Wir verwenden Cookies, um Ihnen den bestmöglichen Service zu bieten. Durch die weitere Nutzung der Seite erklären Sie sich damit einverstanden. Weitere Informationen.
OK

Riešenia pre budúcnosť: Laky ADLER chránia povrchy - a životné prostredie

Mnohí tak už činia roky: výrobcovia okien, ale aj nábytkári a výrobcovia kuchýň používajú takmer výlučne bezemisné vodné laky.


03.08.2011

Mnohí tak už činia roky: výrobcovia okien, ale aj nábytkári a výrobcovia kuchýň používajú takmer výlučne bezemisné vodné laky. A bodujú perfektnými povrchmi za súčasnej ochrany prostredia zákazníkov. Aj pre malých stolárov má prechod na vodné laky zmysel - nie je nákladný, výsledok zaujme. Aj vďaka inovatívnej palete vodných lakov od firmy ADLER.

PREDSKOKAN

Voda je métou rakúskeho výrobcu lakov ADLER. Už od 80-tych rokov vyvíja fabrika zo Schwazu povrchové úpravy na báze vody, ako prvý podnikateľ priniesol ADLER kompletnú paletu vodných lakov pre všetky spôsoby použitia na trhu. " Šance na uplatnenie tejto ekologickej technológie sme rozoznali už dávno a preto sme na seba vzali rolu predskokana" hovorí Dr. Albert Rössler, vedúci výskumu a vývoja vo firme ADLER. Preto niet divu, že do striekacích pištolí spracovateľov produktov ADLER sa dostanú naozaj "vypilované" produkty: celý sortiment produktov vodných lakov sa zakladá na modernej technológii- táto zaručuje spotrebiteľom i konečným zákazníkom  odolné, brilantné povrchy. " Vodné laky dneška v transparentnosti, zvýraznení textúry dreva vôbec nezaostávajú za rozpúšťadlovými - a, čo sa týka plnivosti, elasticity a recyklovateľnosti, stoja za zváženie", zdôrazňuje Dr. Albert Rössler. Samozrejme je pre ADLER dôležitá aj vynikajúca odolnosť voči krémom a tukom. Perfektná ochrana na prírodnom základe!

SPRACOVANIE

Spracovaniu vodných lakov je pravdaže potrebné prispôsobiť aj pracovný postup. " Čistá práca je základom  pre bezchybné povrchy ", tvrdia experti od ADLERa. Pri prechode na vodné laky je potrebné dbať iba na pár dodatočných faktorov : vodné laky potrebujú teplo - teplota striekacej miestnosti, laku a kusa nesmie byť nižšia ako +15 °C. Chlad a vysoká vzdušná vlhkosť predĺžia schnutie. Dôkladné prebrúsenie je nutné. A pracovné náradie musí byť z nehrdzavejúceho materiálu.

PRE VŠETKY PRÍPADY

Výsledok: perfektné povrchy pre každý tvar - napr. s ADLER Aqua-Rapid CFB. Tento najvšestrannejšie použiteľný lak spomedzi všetkých vodných lakov ADLER je možné spracovať ako jednozložkový alebo ako dvojzložkový a vďaka svojej vysokej chemickej a mechanickej odolnosti hrá svoju silnú úlohu aj oblasti objektov. Obzvlášť príjemný na spracovanie je ADLER Aqua-Soft CFB. A trendu prirodzených povrchov s "nelakovou" haptikou ide naproti ADLER Aquafeel CFB . Kto má veľmi naponáhlo, staví na ADLER Aqua-Sec CFB s veľmi rýchlym schnutím. Pre pestré povrchy je určený  ADLER Pigmocryl CFB prelakovaný jednou vrstvou vrchného laku  ADLER Aquatop Antiscratch. Tento lak odolný voči poškriabaniu spoľahlivo chráni nábytok pred nepeknými stopami po používaní.

OSOBNÝ

Ostatne: pri všetkých otázkach okolo témy vodných lakov - a samozrejme aj pri plánovaní a  realizácii prestavby v podniku -  Vám radi osobne  pomôžu obchodno-technickí poradcovia ADLER . Takže: Vodou vpred!

Kontaktné údaje tlačového oddelenia
Claudia M. Berghofer
Tel.: +43 5242 6922-231
Napísať e-mailovú správu
Mgr. Stefanie Tobon Nova
Tel.: +43 5242 6922-232
Napísať e-mailovú správu

Zum ADLER Online-Shop: