Wir verwenden Cookies, um Ihnen den bestmöglichen Service zu bieten. Durch die weitere Nutzung der Seite erklären Sie sich damit einverstanden. Weitere Informationen.
OK

Remeslo a dizajn, ktoré zviditeľňujú kvalitu

Dizajn a remeslo nie sú konkurenti. Dizajn a remeslo sú pár: jeden bez druhého nemôžu byť. Dizajn a remeslo dávajú pekné veci do popredia. Pekné veci, ktoré sú aj funkčné. Dizajn a remeslo sú napríklad aj firmy Marchgut a Pühringer. Duo dizajnéra a tradičného stolárstva z regiónu Mühlviertler vkročili spolu na cestu budúcnosti a firma ADLER-Lacke šla s nimi do partie.


19.04.2013

S TRADÍCIOU V PÄTÁCH

Je to úspešná "story": Klaus Pühringer vedie tradičné stolárstvo v Reichenthal, v oblasti zvanej Mühlviertel. Bolo založené v  roku 1981 jeho otcom Ernstom. Jeho filozofia znie: „Tradičné remeslo a vysokohodnotné materiály“. To ho však neodrádza od toho, ísť  priamo v ústrety budúcnosti a zanechať vyšľapané chodníčky.  Od roku 2008 preto spolupracuje s priemyselným dizajnérom Marekom Gutom. Čo začalo ako experiment, je dnes priateľstvom – a modelom obchodného úspechu. Pretože spoločne vytvorené kúsky sú tak jednoduché ako aj pekné, tak funčné ako aj dobre spracované. Dobrý dizajn robí dobrú kvalitu viditeľnou. „Spoločne s priemyselným dizajnérom Marekom Gutom vyvíjame a plánujeme nábytok a zhotovujeme ich vo vlastnom rodinnom podniku. Vášeň pre dokonalé formy udáva tón nášmu štýlu práce. Jedinečnosť pramení zo spojenia tradície, dizajnu a lásky ku surovine“, vysvetľuje Klaus Pühringer, prečo zvolil túto cestu.

RÔZNE OBJEKTY, JEDEN ŠTÝL

Počas 4 rokov kooperácie s Marekom Gutom vznikla jedna celá rada objektov. Čo ich spája je kombinácia optickej čistoty a fukčného dôvtipu. Od stoličky „Hockn“ k barovej stoličke „Hocka“, od stola „Tisch 08“ ku stolu „Ms. you“, od komody „Commode“ ku „Commander“.

Komoda „Commode“ z duba alebo orecha vyzerá na prvý pohľad skromne :jasné línie, pravé drevo, bezfarebné lakovanie s ADLER Legnopur. Až keď sa otvoria dvierka a zásuvky, ukážu sa jej tajomstvá: z vnútra je komoda „Commode“ nalakovaná s ADLER Pigmopur vo výrazne žltom odtieni RAL 1018. Okrem estetického dojmu ponúka dostatok miesta pre všetky malé i veľké osobné poklady.

„Hockn“ a „Hocka“ vyzerajú geniálne jednoducho. Stoličky a stolčeky z duba pôsobia tak trochu hranato.  Ale je to len mylné zdanie! Akonáhle sa posadíte, hneď pocítite, že vzhľad a funkčnosť sú v dokonalej súhre. Iba málokedy sa tak príjemne sedí za barom alebo stolom. Sedátka sú ľahko zalomené a tým egonomicky konštruované: optimálne chránia zadok a chrbticu. „Rozhodli sme sa pre dub, nie iba pre to, že je pre stolčeky a stoličky najvhodnejší, ale aj preto, že je to miestna surovina. Chceme prírodu integrovať do osobného života", hovorí Klaus Pühringer.

NOVÝ TREND NA VÝSTAVE NÁBYTKU V TALIANSKOM MAILANDE

Na výstave nábytku "Salone Internationale del Mobile", Pühringer und Marchgut opäť udali nové trendy.  Tam predstavili svoj najnovší dizajnový kúsok s povrchovou úpravou ADLER: stoličku „Lentia“. A s novými nápadmi nemienia prestať, budú naďalej udávať trendy a vytvárať vkusný nábytok s vkusnou povrchovou úpravou.

 

Ku katalógu produktov: ADLER laky na nábytok

Kontaktné údaje tlačového oddelenia
Claudia M. Berghofer
Tel.: +43 5242 6922-231
Napísať e-mailovú správu
Mgr. Stefanie Tobon Nova
Tel.: +43 5242 6922-232
Napísať e-mailovú správu

Zum ADLER Online-Shop: