Wir verwenden Cookies, um Ihnen den bestmöglichen Service zu bieten. Durch die weitere Nutzung der Seite erklären Sie sich damit einverstanden. Weitere Informationen.
OK

Q10: Ďalší krok v postupnom vývoji lakov na okná ADLER

Od prelomu roka sa vo "všetkých striekacích zariadeniach" používa lak na okná ADLER úplne novej kvality: Acryl-Spritzlack Q10. Používa ho výrobca okien Josko sídliaca v Hornorakúskom Kopfingu rovnako ako spoločnosť Rieder KG so sídlom v tirolskom Zillertalu. A všetci sú rovnakého názoru: prechod sa vyplatil.


07.02.2011

Od prelomu roka sa vo "všetkých striekacích zariadeniach" používa lak na okná ADLER úplne novej kvality: Acryl-Spritzlack Q10 . Používa ho výrobca okien Josko sídliaci v Hornorakúskom Kopfingu rovnako ako spoločnosť Rieder KG so sídlom v tirolskom Zillertalu. A všetci sú rovnakého názoru: prechod sa vyplatil. Podarilo sa dosiahnuť optimálnu kvalitu, čo sa však očakáva u každého nového produktu, ktorý spoločnosť ADLER uvádza na trh. Navyše sa zjednodušilo spracovanie, čím sa dosiahlo ďalšie zníženie nákladov.

Q10 - ROZHODNUTIE PRE NOVÚ KVALITU

"Pre prechod na používanie laku ADLER Q10 sme sa rozhodli preto, že tento produkt umožňuje rýchlejšie vytvrdzovanie aj dalšie spracovanie", hovorí Josef Reisinger, vedúci výrobnej prevádzky u spoločnosti Josko. Tento výrobca začal nový lak používať už koncom roka 2010. "Už po niekoľkých pokusoch sme sa presvedčili o tom, že sa jedná o významný krok k ďalšiemu zvýšeniu kvality". Aj pre Rolanda Eberhartera, majstra v prevádzke na výrobu okien spoločnosti Rieder, bola zlepšená kvalita rozhodujúci dôvod pri rozhodovaní o prechode z produktu ADLER E-Statik na nový lak Q10. "Existuje však ešte jeden príjemný vedľajší účinok", hovorí pán Eberharter. "Šetríme finančnú hotovosť. A to nielen preto, že lak Q10 rýchlo schne, má lepšiu stohovateľnosť a umožňuje rýchlejšie ďalšie spracovanie dielov. Úsporu času a peňazí dosahujeme vďaka lepšej kvalite aj Acryl-Spritzfüller-u.

TECHNOLÓGIA SPRACOVANIA URČENÁ PRE PROFESIONÁLOV

Prijatie rozhodnutia o prechode na nový lak bolo u oboch firiem ľahké aj preto, že neboli potrebné žiadne väčšie zmeny vstrekovacej linky. Zatiaľ čo firma Rieder jednoducho spotrebovala zostatky doteraz používaného laku rady E-Statik a plynule prešla na používanie laku Q10, u firmy Josko si prechod vyžiadal miernu modifikáciu existujúcej technológie. "Rozsiahlejšia prestavba zariadení však nebola potrebná, malá zmena bola vykonaná iba v oblasti recyklácie laku", hovorí Josef Reisinger. "S čerpadlami alebo pištolami nemáme vôbec žiadne problémy." Prechod na lak Q10 sa oplatí najmä vtedy, ak tu a tam treba povrchy opravovať ručne pomocou lakýrnickej striekacej pištole. Je to tak preto, že pri použití v ručnej striekacej pištoli už lak nie je nutné dodatočne zahusťovať. Práve dobrá spracovateľnosť v prevádzkach priemyselných výrobcov bola vytýčeným cieľom výskumných laboratórií spoločnosti ADLER, v ktorej bol lak Q10 vyvíjaný. "Veľkí výrobcovia si priali dosiahnutie kratších časov schnutia. Tie sa nám skutočne podarilo skrátiť o 30 percent", hovorí Dr. Peter Hoernes, ktorý v spoločnosti ADLER zastáva funkciu vedúceho oddelenia vývoja lakov na okná. "Pritom sme sa museli vysporiadať s náročnou úlohou, ktorá spočívala v zachovaní doterajšej dobrej odolnosti proti vode, izolačných schopnostiach a stohovateľnosti. Mnoho faktorov sa nám nakoniec podarilo dokonca zlepšiť", vysvetľuje Dr. Hoernes. Toto platí nielen pre uvedený Acryl-Spritzlack Q10 ale aj pre hrubovrstvú lazúru vyrábanú v kvalite Q10. Tá bola uvedená na trh na jar roku 2011.

ÚTULNOSŤ VLASTNÉHO DOMOVA

Všetky tieto prednosti sa nakoniec prejavia aj u koncového zákazníka. Lak Q10 dodáva dreveným oknám ešte prirodzenejší vzhľad. Jeho povrch je pritom hodvábne matný i na dotyk. "Dokonca i montéri na stavenisku si hneď všimli, že sa okno berie lepšie do ruky", rozpráva pán Eberharter z firmy Rieder. Pre všetkých, ktorí sa rozhodli mať vo svojom domove najprirodzenejší zo všetkých materiálov, je to dobrý pocit - lebo práve pri hmatovom vneme záleží na povrchovej úprave najviac. Osvedčená kvalita produktov ADLER v spojení s maximálnou životnostou je pritom samozrejmostou.

 

Dalšie informácie o produktoch ADLER na povrchovú úpravu okien ...

Kontaktné údaje tlačového oddelenia
Claudia M. Berghofer
Tel.: +43 5242 6922-231
Napísať e-mailovú správu
Mgr. Stefanie Tobon Nova
Tel.: +43 5242 6922-232
Napísať e-mailovú správu

Zum ADLER Online-Shop: