We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. Find out more.
OK

Prirodzené ano, nechránené nie: rôzne povrchy v ADLER-teste

Trendom posledných rokov sú prirodzené drevené povrchy. Projektanti, výrobcovia alebo investori to často riešia použitím neopracovaného, povrchovo neupraveného dreva. To, že to výrobcom lakov nie je po vôli, je jasné. Ale to, že to nie je "po vôli" drevenému výrobku a následne aj zákazníkovi, fotograficky dokumentuje test každodennej záťaže, ktorý zrealizovala firma ADLER-Werk Lackfabrik. Dokazuje, že prirodzenosť sa dá dosiahnuť aj bez zrieknutia sa ochrany. Technici firmy ADLER testovali, ako rôzne upravené drevené povrchy reagujú na záťaž. Výsledok: chránené drevo zostane krajšie dlhšie a predsa vyzerá tak,ako by bolo bez povrchovej úpravy. To je tá pravá udržateľnosť a efektívne myslenie.


10.09.2013

TEST NEUPRAVENÝCH DREVENÝCH POVRCHOV

Je jedno či víno, káva, kola alebo olej: drevo bez povrchovej úpravy je voči takýmto znečisteniam bezbranné. Tekutiny a nečistoty ihneď vnikajú do dreva a vzniknuté fľaky sa už nedajú odstrániť; iba ak brúskou. Ale aj to je – najmä pri tmavých dýhach- možné len veľmi obmedzene. Navyše, povrchovo neupravené drevo časom žltne a šedne.

OLEJOVANÉ A VOSKOVANÉ DREVENÉ POVRCHY V TESTE

Oleje a vosky radu ADLER Legno chránia povrchy prirodzene - avšak iba podmienene. Oleje prenikajú hlboko do dreva, podtrhnú jeho farbu a textúru a póry ostanú otvorené. Vyzerá to pekne, no do dreva stále môže preniknúť nepatrné množstvo nečistoty. Výhoda: takéto malé fľaky sa dajú miestne odbrúsiť a jednoducho doolejovať. Počítať treba aj s tým, že olejované a voskované povrchy sa musia pravidelne ošetrovať, aby tak zostali trvalo pekné.

LAKOVANÉ DREVENÉ POVRCHY V TESTE

Lakované povrchy sú pri nábytku, ktorý  je vystavený intenzívnej záťaži , tým praktickejším riešením. Lak ponúka optimálnu ochranu. Doteraz však bolo ťažké dosiahnuť lakovaním matný charakter a prirodzený vzhľad i omak. Lakom s prirodzeným efektom ako je nový ADLER PUR-Naturmatt je to ľahko dosiahnuteľné. Čo na lakovanom kúsku nábytku máte, zistíte až vtedy, keď sa podarí naň vyliať trebárs červené víno: žiadne fľaky, žiadne zažltnutie- po mnohé a mnohé roky.

 

Ku produktom: ADLER laky na nábytok

Tlačová správa: ADLER PUR-Naturmatt – prirodzenosť a ochrana v jednom

Popis Veľkosť Formát
Leták: Prirodzené povrchy 684 KB PDF

Zum ADLER Online-Shop: