Wir verwenden Cookies, um Ihnen den bestmöglichen Service zu bieten. Durch die weitere Nutzung der Seite erklären Sie sich damit einverstanden. Weitere Informationen.
OK

Prečo drevené okná?

ADLER ako špecialista na laky na drevo sa upísal tejto domácej surovine, hlavne pre produkciu okien. Mnohým výhodám tohto prírodného materiálu nemôže konkurent z plastu nikdy ponúknuť pararelu. Stále viac zákazníkov sa presviedča o kvalitách tejto tradičnej suroviny - a jej faktických výhodách:


17.06.2013

Drevo je prírodný materiál

Kto staví na drevené okná, myslí aj na budúcnosť: táto surovina neustále dorastá a je biologicky úplne odbúrateľná. Vďaka krátkemu transportu z domácich lesov, malému výdaju energie pri jeho producii (surovinu netreba vyrobiť, narastie sama) a dlhšej životnosti  drevené okná šetria klímu. 

 

Drevo je pekné a zmyselné

Drevo má charakter a štýl - je jedno či v klasickej elegancii alebo v moderne. Okrem toho je drevo ako živá surovina teplá a príjemná. V protiklade s plastom nie je elektrostatické a tým nepriťahuje špinu. Okrem toho reguluje vzdušnú vlhkosť, čím zlepšuje vnútornú klímu.

 

Drevo je stabilné

Iba drevený rám je skutočne stabilný. U ostatných rámov musí statickú funkciu prevziať sklo. To časom vedie k únave materiálu a profily začnú klesať. Aj v prípade požiaru zostanú drevené okná dlhšie stabilné a tým zaručujú väčšiu bezpečnosť.

 

Drevo je ekologické

Po skončení životnosti sa  drevo a drevené príslušenstvo dá ľahko odstrániť. Preto pre životné prostredie nepredstavuje žiadnu záťaž.

 

Drevo je prínosom pre hospodárstvo

Okolo 3 miliónov ľudí EU  priamo alebo nepriamo žije z drevárskeho a lesníckeho priemyslu. Drevené okná teda zabezpečujú prácu a vzdelanie pre náš región.

 

Drevené okná a kvalitné povrchové úpravy  patria k sebe ako ryba a voda. Pretože iba perfektné povrchy zaručia dlhú životnosť, nízke náklady na starostlivosť a dlhotrvajúcu krásu - vlastnosti, ktoré si zákazníci želajú. Výrobcovia okien, ktorí sa rozhodnú používať laky a lazúry ADLER, tieto požiadavky hravo splnia. ADLER totiž ponúka perfektne naväzujúci  Systém povrchovej úpravy na báze vody, ktorým krásu dreva dlhodobo ochráni.

 

Ku katalógu produktov: ADLER Povrchové úpravy okien

Zum ADLER Online-Shop: