We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. Find out more.
OK

Ornamenty na nábytku vlastnoručne

Ornamenty sú vychádzajúcou hviezdou na nábytkárskom nebi. Technika aplikácie od ADLERa- Profi Walter Streiter...

V našej kultúre dizajnu na dlho upadnutý do zabudnutia a viac ako desaťročia vyhnaný z tvorby: ornament. Tieto časy sú už ale za nami. Ornamenty sú vychádzajúcou hviezdou na nábytkárskom nebi. Technika aplikácie od ADLERa- Profi Walter Streiter Vám v niekoľkých krokoch ukáže, ako vytvoríte perfektné a profesionálne vzory. Ako podklad sú vhodné všetky bežné dreviny pre nábytok, či už prírodné alebo morené.

TAKTO TO IDE:

Jeden až dvakrát základovať rozpúšťadlovým alebo vodouriediteľným lakom ( napr. ADLER Legnopur). Potom nechať dobre vyschnúť a prebrúsiť brúsnym papierom zrnitosti 280 až 320.

 

Fóliu s Ornamentom nalepiť. (také fólie je možné zakúpiť v mnohých predajniach pre maliarov).

 

Ornament tenko vypatinovať s ADLER Patinabeize farblos ( bezfarebnou) natónovanou s ADLER Solva-Tint v želanom farebnom odtieni a vo vhodnej koncentrácii (patinovacia pištoľ 0,8-1 mm tryska).

 

Následne vykonať vrchné lakovanie: jeden raz lakovať tým istým produktom ako v kroku 1 - napr. ADLER Legnopur v želanom stupni lesku.

HOTOVO!

PREPADLA VÁS ZVEDAVOSŤ?

Dostali ste chuť vyskúšať si raz túto techniku s nami? Radi Vám bezplatne poskytneme niekoľko predlôh ornamentov! Pod Na stiahnutie si môžete stiahnuť svojich favoritov. Prajeme Vám príjemnú zábavu pri tvorbe svojho individuálneho kusu nábytku!

Zum ADLER Online-Shop: